На Миколаївщині у Новій Одесі три волонтерки виготовляють для військових засоби індивідуальної гігієни. На 15 вересня 2024 року майстрині вже передали військовим понад 10 000 сухих душів. Крім того, відправляють і власноруч зроблені енергетичні суміші.
Про те, як виготовляють сухі душі дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Майстерню тимчасово облаштували у будинку волонтерки Світлани. У кожній з кімнат тривають різні етапи виготовлення сухих душів. Зазвичай кожна з жінок виконує свою роботу в себе вдома. Для роботи Олена готує фільтраційний матеріал, маркер, лінійку й ножиці.
"Ми замовляємо великий рулон на ті гроші, які в нас є. Це називається основа для фільтрів. Ми її використовуємо, як основу для душів. Що ми робимо? Ми беремо розкреслюємо 17*12 (сантиметрів — ред.)", — розповідає Олена.
На основі ставлять мітки, які згодом з'єднують лініями. Після чого рулон розрізають на прямокутники — основу майбутнього душу. Підготовлені клаптики передаються до рук іншої майстрині, пояснює волонтерка.
В іншій кімнаті з вирізаними клаптиками працює Світлана. Зі слів жінки, наносять на основу спеціальний гіпоалергенний гель, який перевіряли на собі.
"Поливаємо, оце найдовший процес. Воно має трішки насититись, просихає. Потім я його виношу у веранду", — говорить Світлана.
Заготовки з гелем викладають на стелажі, де вони висихають. Світлана згадує, коли була спека у 40 градусів, то основа висихала за добу. Готові до пакування душі передають 81-річній волонтерці Антоніні — матері Світлани.
Основу душу, суху серветку та інструкцію Антоніна складає в зіп-пакет та витискає з нього зайве повітря. Власноруч жінка напакувала вже 8900 штук.
"Фронт міцний тилом. Ми допомагаємо від усієї душі".
Собівартість такого душу приблизно 10 гривень, говорить Світлана. Для того аби помитися — варто додати 30 міліграмів води, каже жінка. Після чого з губки виділяється піна.
"Новоодеські берегині", так жінки називають свій волонтерський рух, виготовляють сухі душі, окопні свічки, суміші горіхів та сухофруктів. До волонтерської справи долучають і молодь. Помічниці Софія та Анастасія готують для військових пакети зі смаколиками.
"Насіння, горішки, фініки й родзинки. Це такі, можна сказати енерджайзери для наших воїнів", — ділиться Софія.
Продукцію відправляють штурмовикам, десантникам, прикордонникам та іншим військовим, говорить Світлана. Військові у відповідь надсилають фідбеки у вигляді підписаних прапорів, пам'ятних відзнак та грамот.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.