Представники Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції організували урок безпеки для учнів Миколаївського ліцею №5. Школярі дізналися про порядок правильних дій при виявленні небезпечних предметів.
На події другого вересня були присутні кореспонденти Суспільного.
Для школярів організували чотири локації, на кожній з яких інструктори розповідали про різні аспекти безпеки.
Провідна інспекторка районного управління ДСНС Вікторія пояснила, що метою візиту було ознайомлення учнів з різновидами вибухонебезпечних предметів.
"Розповісти дітям які бувають вибухонебезпечні предмети з якого матеріалу вони складаються, де вони приховуються і що їм робити, якщо вони виявили вибухонебезпечний предмет", — каже Вікторія
За словами дев'ятикласника Дмитра, завдяки уроку він тепер знає як вберегтися від небезпеки.
"Я буду ходити по вулиці і більше так під ноги дивитися. Що це, міна не міна. Обережніший буду".
Старша інспекторка вибухотехнічної служби Нацполіції Олександра Лавриненко розповіла дітям про спеціальне обладнання, яке використовують вибухотехніки для знешкодження небезпечних предметів.
"Мені здається, що їм було дуже цікаво".
"В їх очах був такий маленький вогник, так скажімо. Вони розуміють, що це є небезпечним. Сподіваюсь, що вони розуміють, що це є їх безпосередня відповідальність", — каже Лавриненко.
Також школярам продемонстрували роботу службових собак, які допомагають знаходити наркотики та вибухівку. Кінологи Нацполіції разом з собакою на ім'я Гром показали як саме відбувається пошук небезпечних речовин.
Пожежник Вадим Юрченко розповів учням про професію рятувальника.
"Ми сьогодні дітям продемонструємо подачу води від пожежної автоцистерни".
"Тобто вони працюють зі стволом, тримають його в руках, також ми покажемо їм аварійно-рятувальне обладнання, вони також можуть понатискати кнопки, подивитись як воно працює", — пояснив Юрченко.
Школярі також мали можливість приміряти бойовий одяг пожежного рятувальника та апарати для захисту дихання.
Вчителька біології та хімії Анастасія зазначила, що хоча правила техніки безпеки вивчаються на уроках, практичні заняття наочно демонструють дітям, як діяти в реальних ситуаціях, і це викликає в них більше інтересу.
"Інша справа коли діти приходять дивляться наочно вони це все можуть пощупати, потрогати, дійсно дітям дуже цікаво".
За словами педагогині-організаторки Тетяни Воротинцевої урок безпеки відвідали 122 дитини.