На Миколаївщині збільшилася кількість злочинів, скоєних неповнолітніми: що кажуть правоохоронці та психологи

На Миколаївщині збільшилася кількість злочинів, скоєних неповнолітніми: що кажуть правоохоронці та психологи

З початку року у Миколаївській області зафіксовано 121 кримінальне правопорушення, скоєне неповнолітніми. Це майже на 20 відсотків більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Поліцейські та психологи розповіли кореспондентам Суспільного, які правопорушення найчастіше скоюють неповнолітні та як їх запобігти.

Профілактичні рейди — один з видів превенції в роботі з неповнолітніми, кажуть у відділі ювенальної превенції. Поліціянти інспектують пляжі, двори, вулиці та інші місця можливого скупчення дітей та підлітків. 

"Систематично відбувається профілактична робота серед молоді. Щодо застереження вчинення правопорушень адміністративних та кримінальних, роз’яснювальна робота проводиться з приводу дотримання правил дорожнього руху. Також поводження в соціальних мережах в інтернеті", — каже інспекторка сектору ювенальної превенції Анастасія Атанова.

Інспекторка сектору ювенальної превенції Анастасія Атанова
Інспекторка сектору ювенальної превенції Анастасія Атанова. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

У порівнянні зі статистикою до повномасштабного вторгнення, кількість злочинів зменшилась. Проте, пізніше почала зростати, говорить начальник відділу ювенальної превенції Сергій Демідов.

Правоохоронці організовують і тематичні заходи в лікарнях та інших закладах, де з дітьми працюють спеціалісти. Облаштовані у райвідділах "зелені" кімнати для персональної роботи з неповнолітніми для попередження або розслідування злочинів. 

"Левова частка — це кримінальні правопорушення майнової спрямованості. Майже 70 відсотків таких кримінальних правопорушень — такі злочини. В першу чергу, це крадіжки, шахрайські дії, викрадення автотранспорту та випадки вчинення пограбувань", — каже Сергій Демідов.

Начальник відділу ювенальної превенції Сергій Демідов
Начальник відділу ювенальної превенції Сергій Демідов. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Також на кількість злочинів впливає міграція населення, говорить Сергій Демідов.

"Після деокупації населених пунктів Миколаївської області відбувається збільшення кількості населення шляхом повернення до місць проживання. Жителів нашої області, а також переселенці з інших регіонів України", — каже поліцейський.

Поліцейські здійснюють профілактичний рейд для молоді Миколаєва
Поліцейські здійснюють профілактичний рейд для молоді Миколаєва. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Психологиня Євгенія Курченко пояснює поведінку неповнолітніх, які йдуть на подібні правопорушення.

"Так, з метою збагачення — це матеріальні статки, дуже важливий такий чинник зараз. Бо багато батьків втратили роботу, і змінюється матеріальне становище в сім’ї. Потреба підлітка — бути на висоті. Мати гаджети та все що є в інших дітей. І якщо у дитини сформовані на першому місці ось ці цінності — вона може, звісно, піти на злочин", — пояснює психологиня.

Психологиня Євгенія Курченко
Психологиня Євгенія Курченко. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Євгенія Курченко наголошує на тому, що в будь-яких обставинах треба зберігати емоційну близькість та довірливі стосунки з дитиною.

"Це запорука того, що якщо в підлітка будуть якісь потреби та проблеми, то він прийде, перш за все, до батьків".

У превентивну діяльність ювенальних поліцейських входять і рейди крамницями, нагадуючи, що недопустимо продавати алкоголь та тютюн неповнолітнім.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок