"Ледь не згорів комбайн і фура": на Миколаївщині загальна площа пожеж на засіяних полях становить 171 гектар

"Ледь не згорів комбайн і фура": на Миколаївщині загальна площа пожеж на засіяних полях становить 171 гектар

У 2024 році необережне поводження з вогнем — головна причина пожеж на фермерських полях Миколаївщини. Це призводить до збитків як для сільського господарства, так і для екології.

Про це журналістам Суспільного 23 серпня розповіла речниця Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області Ілляна Пацюк.

За перші вісім місяців 2024 року в регіоні зафіксовано 30 пожеж на засіяних полях, переважно зернові культури, говорить Пацюк.

"Загальна площа пожеж становить 171,1 гектара. Серед причин: на першому місці: необережне поводження з вогнем — 16 випадків, підпали — п'ять випадків і ще бойові дії", — каже речниця.

"Ледь не згорів комбайн і фура": на Миколаївщині загальна площа пожеж на полях становить 171 гектар
Речниця Головного управління ДСНС у Миколаївській області Ілляна Пацюк. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Для порівняння, у 2023 році було зареєстровано 36 пожеж, що свідчить про певне зменшення кількості інцидентів, хоча проблема залишається актуальною. Фермер Андрій згадує про інцидент, коли через недбалість поля, засіяні пшеницею, опинилися під загрозою.

"Мої комбайнери потелефонували й сказали, що горять поля. Вони поїхали і комбайном намагались загасити. Ледь не згорів комбайн, ледь не згоріла фура", — розповідає він.

Фермер Андрій
Фермер Андрій. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Унаслідок пожежі згоріло 25 гектарів врожаю, що завдало збитків на суму близько 400 тисяч гривень. За словами Андрія, цього року на його полях вже сталося три пожежі, але саме ця була наймасштабнішою.

Аграрій Микола Карпенко звертає увагу на наслідки таких пожеж для родючості ґрунтів: по-перше, гинуть мікроорганізми, які перебувають в орному шарі. Вони мали б переробити солому в органічний азот. Крім того, гинуть ґрунтові черв'яки, які переробляють органічні рештки.

За словами Миколи, відновлення таких земель займає від 5 до 6 років. Окремо підрахунки збитків для фермерів не проводилися, проте екологічний аспект пожеж є значним.

Прилегла до полей лісосмуга
Прилегла до полей лісосмуга. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Загальна сума шкоди від горіння рослинності за два з половиною роки сягнула майже 23 мільярди гривень, зазначила виконуюча обов’язки начальника державного екологічного контролю атмосферного повітря Надія Кривцун. При цьому маса викидів забруднювальних речовин перевищила три мільйони тонн. Пожежі не тільки знищують урожай, але й поширюються на лісосмуги та прилеглі території.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок