"З цим треба боротися": у Миколаєві відбулася акція "Вирви амброзію — отримай гроші"

"З цим треба боротися": у Миколаєві відбулася акція "Вирви амброзію — отримай гроші"

У Миколаєві задля зменшення кількості бур’яну, що є алергеном, відбулася дводенна акція "Вирви амброзію — отримай гроші". Один кущ коштує одну гривню. По місту працює вісім локацій, де можна здати амброзію.

На події 15 серпня були присутні кореспонденти Суспільного.

Однією з учасниць акції стала переселенка Ольга. Разом із чоловіком вони збирали амброзію на покинутих ділянках у селі, де тимчасово проживають. За роботу отримали 2000 гривень.

"Ми сьогодні рвали, чесно, дуже тяжко. Бо і обсипало трохи, і ніс пече, і я розумію, що з цим треба боротися. Тому що дуже багато алергії вона несе", — каже Ольга.

Переселенка Ольга
Переселенка Ольга. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Ще одним учасником акції став Михайло, який вдруге приніс бур'ян на локацію в парку Перемоги. За перший день роботи хлопець заробив 1200 гривень.

"Мене зацікавило те, що я зможу заробити на цьому. Біля парків її багато, і біля водойми її дуже багато теж", — зазначив Михайло.

Місцевий житель Михайло
Місцевий житель Михайло. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Відповідальна за підрахунок зданої амброзії на локації у парку Перемоги Надія Кисельова. Зі слів дівчини, у другий день акції активність учасників зросла. Крім того, здавати амброзію до цього пункту найбільше приходять люди середнього та похилого віку.

"Молодь не долучається, ще ніхто не приходив з молоді".

За її словами, одна людина за раз принесла понад 2500 кущів амброзії.

Відповідальна за підрахунок зданої амброзії на локації у парку Перемоги Надія Кисельова
Відповідальна за підрахунок зданої амброзії на локації у парку Перемоги Надія Кисельова. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Озеленювачка комунального підприємства "Миколаївські парки" Віра Максимова пояснила, що кущі амброзії повинні бути вирвані з коренем, інакше рослина відростає знову.

"Якщо зірвеш її верх, вона від кореня відросте кущем, тобто її ще більше. Люди не дуже вірили, спочатку думали, що це прикол якийсь", — пояснила Максимова.

Акцію організували представники платформи "МрійДій". Голова Максим Бревда розповів, що для заохочення людей виділили 100 тисяч гривень.

"Мета — зменшення кількості алергійної рослини, яка докучає всім алергікам".

Голова платформи "МрійДій" Максим Бревда
Голова платформи "МрійДій" Максим Бревда. Фото надав Максим Бревда

"Може, наступного року більш завчасно ця акція буде оголошена, і більше фінансування на неї ми додатково будемо знаходити", — каже Бревда.

Керівництво "Миколаївських парків" вирішить, що далі робити із зібраною амброзією.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок