У Миколаєві задля зменшення кількості бур’яну, що є алергеном, відбулася дводенна акція "Вирви амброзію — отримай гроші". Один кущ коштує одну гривню. По місту працює вісім локацій, де можна здати амброзію.
На події 15 серпня були присутні кореспонденти Суспільного.
Однією з учасниць акції стала переселенка Ольга. Разом із чоловіком вони збирали амброзію на покинутих ділянках у селі, де тимчасово проживають. За роботу отримали 2000 гривень.
"Ми сьогодні рвали, чесно, дуже тяжко. Бо і обсипало трохи, і ніс пече, і я розумію, що з цим треба боротися. Тому що дуже багато алергії вона несе", — каже Ольга.
Ще одним учасником акції став Михайло, який вдруге приніс бур'ян на локацію в парку Перемоги. За перший день роботи хлопець заробив 1200 гривень.
"Мене зацікавило те, що я зможу заробити на цьому. Біля парків її багато, і біля водойми її дуже багато теж", — зазначив Михайло.
Відповідальна за підрахунок зданої амброзії на локації у парку Перемоги Надія Кисельова. Зі слів дівчини, у другий день акції активність учасників зросла. Крім того, здавати амброзію до цього пункту найбільше приходять люди середнього та похилого віку.
"Молодь не долучається, ще ніхто не приходив з молоді".
За її словами, одна людина за раз принесла понад 2500 кущів амброзії.
Озеленювачка комунального підприємства "Миколаївські парки" Віра Максимова пояснила, що кущі амброзії повинні бути вирвані з коренем, інакше рослина відростає знову.
"Якщо зірвеш її верх, вона від кореня відросте кущем, тобто її ще більше. Люди не дуже вірили, спочатку думали, що це прикол якийсь", — пояснила Максимова.
Акцію організували представники платформи "МрійДій". Голова Максим Бревда розповів, що для заохочення людей виділили 100 тисяч гривень.
"Мета — зменшення кількості алергійної рослини, яка докучає всім алергікам".
"Може, наступного року більш завчасно ця акція буде оголошена, і більше фінансування на неї ми додатково будемо знаходити", — каже Бревда.
Керівництво "Миколаївських парків" вирішить, що далі робити із зібраною амброзією.