Диджиталізація освіти: на Миколаївщині впровадять пілотні проєкти, щоб покращити навчання школярів

Диджиталізація освіти: на Миколаївщині впровадять пілотні проєкти, щоб покращити навчання школярів

Миколаївська область братиме участь у пілотних освітніх проєктах. Зокрема школярів торкнеться диджиталізація освітнього процесу. Крім того, учні, які вчаться в "Новій українській школі" по закінченню середніх класів зможуть обирати профіль навчання.

Як змінюватиметься навчальний процес у регіоні у найближчі три роки, під час брифінгу 8 серпня розповіла директорка департаменту освіти та науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська.

Одним з пілотних проєктів, до якого долучаться школи Миколаївщини — "Мрія". Це застосунок, який міститиме бібліотеку контенту, потрібного конкретній дитині: інформацію про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки тощо.

"Це щось на кшталт "Дії". Повністю всі документи в одному смартфоні і все життя, а тут все шкільне життя в одному смартфоні. Тобто на сьогодні готуються фахівці в самих навчальних закладах, готується батьківська громада до того, що вони зможуть дізнаватися абсолютно про все життя своєї дитини в школі саме з телефону", — пояснила Алла Веліховська.

Диджиталізація освіти: на Миколаївщині впровадять пілотні проєкти, щоб покращити навчання школярів
Презентація освітнього застосунку "Мрія", вересень 2023 року. Офіс Президента України

Застосунок має стати допоміжним механізмом у комунікації між дитиною, батьками та вчителями.

"Там буде ще і портал з порадами психологів, там буде ще і портал, який допомагатиме дитині разом з батьками обрати майбутню професію, відповідно до тих результатів, які він показує протягом свого навчання. Більше того дуже багато різноманітних роликів для того, щоб батьки також могли скорегувати діяльність своєї дитини і побачили, якщо щось у неї не так", — розповіла директорка департаменту освіти.

Ще одне нововведення стосуватиметься дітей, котрі зараз навчаються за програмою "Нової української школи" та у 2027 році, закінчивши середню школу, навчатимуться у профільній.

"Тобто старша школа, яка розрахована буде на три роки, вона буде профільною. Що таке профільна школа: на створення цієї профільної школи у нас будуть академічні і професійні ліцеї. Тобто всі ступені освіти будуть окремо", — каже Веліховська.

Диджиталізація освіти: на Миколаївщині впровадять пілотні проєкти, щоб покращити навчання школярів
Клас в одному з закладів освіти. Миколаївщина, травень 2023 року. Суспільне Миколаїв

За задумом, дитина після закінчення середньої школи зможе вирішити, у якому навчальному закладі хоче навчатись далі, каже Алла Веліховська.

"Діти можуть продовжувати навчання або в професійних ліцеях, або коледжах, які будуть створюватись на базі професійних технічних закладів. Або продовжувати навчання", — розповіла директорка департаменту.

"Якщо вони виявляють бажання потім вчитися у вищій школі, вони йдуть до академічних ліцеїв, в яких вони можуть мати такі профілі: гуманітарний, математичний, природничий, природничо-математичний, історичний, технічний і таке інше. І там вони вже навчатимуться і готуватимуться до конкретного вступу, в конкретні вищі навчальні заклади".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок