Максимально залучити дітей до очного навчання. Міністр освіти перевірив готовність шкіл Миколаївщини до навчального року

Максимально залучити дітей до очного навчання. Міністр освіти перевірив готовність шкіл Миколаївщини до навчального року

Міністерство освіти працює над поверненням дітей до очного формату навчання у 2024-2025 роках. Тривалий період в онлайн призвів до погіршення психоемоційного та психосоціального розвитку дітей. Втім, деякі школи залишаться із дистанційною формою навчання, зокрема і на Миколаївщині.

Про це першого серпня розповів міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час візиту до Миколаєва.

"Ми маємо мету — максимальне повернення дітей до очного, до аудиторного навчання. Безумовно, зробити ми це можемо тільки за умови дотримання всіх безпекових вимог".

Уряд виділяє гроші на будівництво укриттів у регіонах, крім того, до фінансування долучають донорів та партнерів. Також держава виділяє гроші на закупівлю шкільних автобусів, аби забезпечити перевезення дітей з найближчих громад до школи, де є сховище, каже Лісовий. Сьогодні передали шість шкільних автобусів у громади регіону.

Зі слів посадовця, Миколаївщина засвоює виділені ресурси своєчасно, а готовність шкіл в обласному центрі до виходу на очне навчання — достатньо висока.

"Ми розуміємо, що не всіх дітей ми зараз можемо привезти до шкіл з ряду об'єктивних причин. В тому числі і з причини того, що не вистачає коштів для будівництва укриття в усіх абсолютно школах. Тому ми працюємо над забезпеченням всіх регіонів, особливо прифронтових регіонів, Миколаївщина належить до такого регіону, необхідною кількістю девайсів для вчителів і учнів для здійснення онлайн-навчання", — говорить міністр освіти.

Протягом навчального року 2024-2025 планують впроваджувати програму з профілізації навчання, каже Лісовий. Громади обиратимуть, яку зі шкіл перепрофілювати під онлайн-навчання — вона повинна буде мати технології для дистанційної освіти.

Чи оснащені укриття на Миколаївщині

"Я коли говорю, що оснащені укриття, я як раз говорю про укриття, які відповідають державному стандарту. Тобто сучасний державний стандарт укриття — це протирадіаційне укриття, яке відповідно захищає від всіх тих засобів ураження, які використовує проти нас противник", — говорить Лісовий.

Зі слів міністра, укриття на Миколаївщині дозволяють перебувати в них протягом тривалого часу: днів і тижнів. Сховища забезпечені запасом води, санітарними умовами, засобами гігієни, аптечками, зокрема ковдрами, та постільною білизною для ночівлі.

Так само використовують й інші види укриттів — найпростіші, до яких належать підвали, цокольні поверхи й принцип двох стін.

"Миколаївщина так само неоднорідна, адже кількість влучань, наприклад в Миколаєві й у Первомайській громаді — абсолютно різний. Але, на жаль, на Миколаївщині й взагалі всюди ми не можемо використовувати такі рішення, як принцип двох стін, перший поверх. Вони (рішення — ред.) повинні бути такими, щоб нам особисто було не страшно віддати туди своїх дітей", — каже міністр.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок