"Він подібний до книги, де зафіксовані імена героїв". У Миколаєві створять меморіал в пам’ять про загиблих захисників

"Він подібний до книги, де зафіксовані імена героїв". У Миколаєві створять меморіал в пам’ять про загиблих захисників

Люди йдуть повз стін, на яких написані імена загиблих воїнів. Фрагмент проєкту
Люди йдуть повз стін, на яких написані імена загиблих воїнів. Фрагмент проєкту меморіалу у Миколаєві, 24 червня 2024 року. Миколаївська міська рада/Facebook

У Миколаєві на території Центрального міського кладовища по Херсонському шосе побудують меморіальний комплекс, присвячений пам’яті військових, які загинули в російсько-українській війні. У міській раді підготували відповідні документи та розпочали проєктування.

Про це 24 червня повідомили у департаменті архітектури та містобудування Миколаївської міськради.

Департамент погодив завдання на проєктування нового будівництва. Наступний крок — експертиза проєкту кошторису та замовлення документації, зауважили у відомстві.

Місто потребує не одну таку локацію для вшанування пам’яті загиблих героїв, що боронили Україну.

"Проєктно-кошторисна документація є продовженням співпраці з переможцем відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу. Переможцем конкурсу став авторський колектив з Кам’янця-Подільського у складі двох архітекторів Дідюка Андрія Васильовича та Дідюка Володимира Васильовича", — йдеться у повідомленні.

Мета концепції — створити мінімалістичний простір, повідомили у міськраді.

Ділянка поділена на дві частини: сквер "Скорботна мати" та меморіал. Це середовище призначене для публічних заходів у сквері та короткочасного перебування. Меморіал складатиметься з трьох розірваних стін, які простягатимуться вздовж ділянки та будуть зміщені між собою.

"Дві з крайніх стін символізують шлях, який плавно спускається вниз по рельєфу до глибини два метри нижче рівня землі. Ця архітектурна особливість ізолює місце вшанування від надмірного шуму, створюючи атмосферу спокою та роздумів. Вона направляє до центральної частини меморіалу, яка втілена у формі зламу. Цей символічний злам інтерпретується як переломний момент у боротьбі нашої країни за незалежність. Водночас, він подібний до великої книги, де зафіксовані імена героїв, що віддали свої життя за Україну", — розповіли у департаменті архітектури.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок