Миколаївські порти залишаються заблокованими через контроль Кінбурнського півострова армією РФ

Миколаївські порти залишаються заблокованими через контроль Кінбурнського півострова армією РФ

У Миколаєві з березня 2022 року не працюють морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра". Окупувавши Кінбурнський півострів, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів.

Про це в етері телемарафону сказав очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

"Вони (російські військові — ред.) зараз контролюють вихід з порту, тому їм не треба знищувати його для того, щоб ми не могли ним користуватися. Вони просто заблокували вихід, тому що він іде поруч з Кінбурнською косою", — говорить Віталій Кім.

За словами очільника Миколаївської ОВА, обстрілів портів та портової інфраструктури, окрім Очаківської, останнім часом не було. Але порти Миколаївщини є в планових цілях росіян.

Ми їх захищаємо, та й все. Якщо завтра скажуть пливти і йти, то ми завтра почнемо працювати.

Також через відсутність логістики портів, ускладнений експорт та високі ціни логістики через Одесу — миколаївські аграрії виживають, каже Кім.

"Понад 86 відсотків земель використовуються. Але річ у тому, що вони працюють, а мають заробляти", — додає очільник Миколаївської ОВА.

Що відомо про окупований Кінбурнський півострів

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Таким чином, окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Крім того, контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок