"Паралімпіада — це можливість привернути увагу світу до України": фехтувальник з Миколаєва про Паралімпійські ігри

"Паралімпіада — це можливість привернути увагу світу до України": фехтувальник з Миколаєва про Паралімпійські ігри

Фехтувальник Олег Науменко, 8 червня 2024 року
Фехтувальник Олег Науменко, 8 червня 2024 року. Миколаївський Інваспорт/Facebook

Олег Науменко — бронзовий призер Паралімпійських ігор 2016 року в Бразилії, чемпіон з фехтування на візках. У червні 2024 року спортсмен з Миколаєва виборов ліцензію на Паралімпійські ігри. Нині фехтувальник перебуває в Україні, готується до участі у змаганнях у Парижі.

Про те, як виборював ліцензію та як відбувається підготовка до Паралімпіади Олег Науменко розповів кореспондентам Суспільного.

"Допомагала і надихала віра в перемогу"

За словами спортсмена, на Паралімпійські ігри-2024 відібрали вісім українських фехтувальників на візках.

"Складно сказати, скільки змагань на шляху до ліцензії на Паралімпійські ігри-2024. Ті, що у залік, більше восьми, тому що є сателіти. Але основних вісім", — розповів Олег Науменко.

У нинішніх умовах тренування, що було раніше, неможливе. Але ми поставили собі мету — потрапити туди, і ми потрапили. Тобто першу мету досягли, наступну вже будемо досягати на місці.

У підготовці до паралімпійських змагань, каже Олег, допомагала і надихала віра в перемогу.

"Це єдине на часі, що мотивує, і хочеться зробити внесок у розвиток України, щоб люди бачили, що Україна існує. І чим більше український прапор підіймається, коли ми здобуваємо медалі, тим краще для нас" — зауважує паралімпієць.

Фехтувальник Олег Науменко тренується, 4 березня 2024 року
Фехтувальник Олег Науменко тренується, 4 березня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Станом на червень тренування відбуваються в Україні, каже чоловік. Крім того, виїжджає до інших міст країни та за кордон.

"На жаль, більшість спортсменів були вимушені покинути свої домівки, тренуються у різних місцях. Тому я можу тренуватись у Миколаєві, поїхати до Львова, також за кордон. У різних місцях тренуємось, адже потрібен спаринг, без цього підготовка неможлива, тому виїжджаємо в інші місця і тренуюсь з іншими спортсменами. У Миколаєві, на жаль, спарингу на зараз немає", — говорить Олег Науменко.

Дякуємо іншим країнам, які нас приймають, допомагають з організацією зборів. Польща, Німеччина, з Англії спортсмени, зі всього світу питають, запрошують до зборів. Я сам їздив, надавали житло, зал для тренувань. І за це ніхто не брав гроші.

Очікування від змагань у Парижі

"Чесно, намагаюсь про це не думати. Єдине про що зараз думаю, це підготовка. Всі подумки, по-перше, щоб не здобути травму, по-друге, добре підготуватись і вийти на пік саме вже у вересні", — зауважує Олег.

З його слів, підготовка до змагань відбувається за визначеною схемою.

"Для спортсмена завжди однаково. По-перше, це вийти на пік фізичних і технічних вправ, потім — робота з психологом, також відпрацьовуємо стратегію з головним тренером. Намагаюсь тримати дисципліну і працювати наповну. Адже вже фінішна пряма і треба вийти у найкращому стані", — зазначив фехтувальник.

"Мене вже другий раз "визволяє сусід" — я з Луганської області"

Спорт не може бути поза політикою, говорить фехтувальник.

"Тому що країна-агресор використовує спорт у політиці. Я не розумію, чому деякі люди кажуть, що спорт поза політикою. РФ використовує це у поганих намірах, у пропаганді. Багато залів, спортивних об'єктів зруйновані, навіть у Миколаєві "прилітало" і по залу, і по стадіону, помирають наші спортсмени. І як це — поза політикою спорт?" — говорить Олег Науменко.

На жаль, у нас такий сусід, що, до речі, мене вже другий раз визволяє — я з Луганської області. У 2014 році переїхав до Миколаєва. І зараз таке почалось. Я вважаю, що російські і білоруські спортсмени не мають права виступати на міжнародних змаганнях.

"Ольга Харлан, коли вона виставила шпагу до суперниці, вчинила дуже правильно і всім довела, як треба ставитись до окупанта", — додає фехтувальник.

Від початку повномасштабного російського вторгнення Олег поєднує спортивну кар'єру з волонтерством.

"На це волонтерство треба знаходити час, це дуже важливо. Треба об'єднатись, аби перемогти ворога і кожен має робити свою справу. Хлопці продовжують робити перископи для військових, я намагаюсь допомагати. Ми не зупинимось до повного визволення, до перемоги", — говорить чоловік.

Паралімпіада у Парижі — це можливість привернути увагу світу до України, підкреслює Олег Науменко.

"Ми завжди говоримо про це, на кожному змаганні. Треба розповідати людям про ситуацію у країні, про проблеми і дякувати спортсменам, країнам, які нам допомагають", — каже спортсмен.

Що відомо

  • Двоє миколаївських фехтувальників, майстри спорту міжнародного класу Олег Науменко та Дмитро Серьоженко здобули ліцензії на Паралімпійські ігри-2024.
  • Паралімпіада-2024 розпочнеться з церемонії відкриття 28 серпня. Сумарно в Парижі розіграють понад 540 комплектів нагород у 22 видах спорту.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок