"Енергетична система — це єдиний організм": як живуть миколаївці в умовах відключення електроенергії

"Енергетична система — це єдиний організм": як живуть миколаївці в умовах відключення електроенергії

Через обстріли з боку Росії по енергетичній інфраструктурі України люди стикаються з вимкненнями світла, зокрема на Миколаївщині. Перестають працювати пункти видачі питної води, електротранспорт та ліфти у багатоповерхівках.

12 червня кореспонденти Суспільного з’ясували, як миколаївці пристосовуються до планових відключень електроенергії.

Директор комунального підприємства "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана розповів, нині установа домовляється про підключення підстанцій електротранспорту під одну чергу графіків відключення.

"Ми розуміємо, що енергетична система України — це єдиний організм, який відчуває на собі обстріли у різних куточках України, тому є відключення і в Миколаєві. У нас розташовані підстанції у різних районах міста. Їхнє відключення відбувається відповідно до черг. Зараз ми ведемо діалог з "Миколаївобленерго" для того, щоб всі наші підстанції внести в одну чергу. Поки що це не вдається, але діалог продовжується", — пояснює Сметана.

Директор КП "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана
Директор КП "Миколаївелектротранс" Юрій Сметана. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Суспільне звернулося за коментарем до АТ "Миколаївобленерго” щодо ситуації з лімітами в області та чи будуть зміни у графіках відключень. Втім на підприємстві відмовили, аргументуючи це тим, що можливості давати подробиці у керівництва немає.

Валентина разом зі своєю сусідкою приїхали до точки видачі питної води, щоб набрати її на кілька днів.

"Пункти видачі через відключення не працюють, тому стараємося по графіку, де знаємо, що вимкнення немає, десь їздити", — каже вона.

Місцева жителька Валентина
Місцева жителька Валентина. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Жінка говорить, через відключення електроенергії, не всі встигають набрати воду додому.

"Як правило, люди раніше запасаються, тому що вимкнення світла вплинуло на все: графік вдома та сам режим. Я пенсіонерка, не працюю, тому мені простіше, а люди, які на роботі зайняті, то складно: приходять з неї, світло вимикають і води вже, звичайно, не набрати", — говорить Валентина.

Миколаївці набирають воду у пунктах видачі
Миколаївці набирають воду у пунктах видачі. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Ще один місцевий житель Артем мешкає у багатоповерховому будинку. Каже, без світла ліфти не працюють, через що важко діставатися на верхні поверхи.

"У нас живуть у під‘їзді люди з інвалідністю на дев'ятому поверсі. У нас якраз проблема — людина на візку рухається та їй дуже тяжко буває через ці графіки. Коли виключають, вона очікує включення і виходить, тяжко потрапити додому. Сусіди деякі пропонують допомогу, але все одно відмовляються. Чекають, коли ліфт запрацює", — розповідає чоловік.

Місцевий житель Артем
Місцевий житель Артем. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Євген та Катерина очікують на електротранспорт. Кажуть, коли немає світла доводиться користуватися автобусами чи маршрутками.

"Ми пристосовуємося, як і всі нормальні люди та розуміємо, що війна — це біда всіх українців, я так вважаю. Дай Боже, що ми переживемо це, і все налагодиться, — каже Євген.

"Ми не виїжджали ми весь час тут, тому все було, і всяке", — стверджує Катерина.

Продавчиня зоомагазину Вікторія говорить, працювати стало важко. З її слів, у першу декаду місяця вона працювала лише по три години на добу.

"За цілий день гудить генератор, також дуже вплинуло на денні продажі. Люди не завжди розуміють: Чи є світло? Чи немає? Чи можна розрахуватися терміналом?", — пояснює продавчиня.

Завдяки генераторові без перебоїв працює фітнес-клуб. Власниця закладу Ельвіра говорить, без світла працювати неможливо.

"Ми вийшли з цієї ситуації та купили собі генератор, який у нас заживляє світло, кавомашину. Він у нас не витягує бігові доріжки. Працювати можна в залі на всіх тренажерах, які працюють без потреби у споживанні", — стверджує бізнесвумен.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок