На 15-20 гривень: у Миколаєві збільшили тарифи на поводження з побутовими відходами

На 15-20 гривень: у Миколаєві збільшили тарифи на поводження з побутовими відходами

Пластикові пляшки, пакет зі сміттям
Пластикові пляшки, пакет зі сміттям. Колаж Суспільне Миколаїв

У Миколаєві ухвалили нові тарифи на послуги зі збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів. Збільшення відбулось на 56-58 відсотків.

Про це йшлось 12 червня на засідання виконкому Миколаївської міської ради.

За словами начальниці відділу цін та цінової політики управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку Олени Боличевської, затвердження нових розрахунків на послуги з управління побутовими відходами обумовлено набуттям чинності Закону України "Про управління відходами" та постанови Кабінету міністрів.

"Тарифи, що діють, не змінювались у повному обсязі з 2019 року, а лише корегувались по одній складовій: у 2022 році це зміни, пов'язані з переходом підприємств на іншу систему оподаткування, у 2023 році — повертались на загальну систему оподаткування. Також були зміни по статті, що пов'язано зі зростанням витрат на паливно-мастильні матеріали", — сказала Олена Боличевська.

У 2024 році для КП "Миколаївкомунтранс", що утримує полігон, на 200 відсотків зростає екологічний податокВідповідно до Податкового Кодексу України загальнодержавний обов'язковий платіж, каже Боличевська. Це також спричинило зміни у розрахунках.

"Також відбулись зміни розміру зарплати, вартості паливно-мастильних матеріалів тощо. З урахуванням цих змін вартість захоронення збільшується на 80 відсотків — з 23 гривень до 41 гривні, тариф на збирання, перевезення в середньому по підприємству зростає на 56-58 відсотків. На людину це позначиться зростання від 15 до 20 гривень в залежності від благострою садиб", — розповіла посадовиця.

Тарифи

КП "Миколаївкомунтранс"

  • видалення та захоронення побутових відходів — 41 гривня 20 копійок за кубічний метр;
  • збирання, перевезення змішаних побутових відходів — 230 гривень 92 копійки за кубічний метр;
  • вивезення, перевезення великогабаритних та ремонтно-побутових відходів — 278 гривень 75 копійок за кубічний метр.

КП "Обрій ДКП"

  • збирання, перевезення змішаних побутових відходів — 236 гривень 58 копійок за кубічний метр;
  • перевезення великогабаритних побутових відходів — 346 гривень 15 копійок за кубічний метр;
  • вивезення ремонтно-побутових відходів — 396 гривень 41 копійка.

"Прошу підтримати, щоб ми могли забезпечити безперервне та якісне надання послуг по місту та недопущення виникнення збитковості наших комунальних підприємств", — зазначила Олена Боличевська.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок