Називала Миколаїв "ісконно руськім": місцеву жительку ув'язнили на вісім років

Називала Миколаїв "ісконно руськім": місцеву жительку ув'язнили на вісім років

У Миколаєві засудили місцеву жительку, яка писала статті антиукраїнської спрямованості. Працівниця одного з міських ліцеїв закликала жителів південних регіонів дочекатися, коли прийде російська влада. У вересні 2023 року жінку затримали працівники Служби безпеки та оголосили їй про підозру.

Про це 11 червня 2024 року повідомили у пресслужбі прокуратури.

За даними прокуратури, з червня до вересня 2023 року жінка зв'язалась з представником РФ та стала редакторкою однієї з груп у забороненій в Україні соцмережі. У статтях вона закликала до зміни українських територій та державного кордону.

"Натомість вихваляючи велич РФ, яка історично має право на південні землі України, у тому числі місто Миколаїв. Зокрема, вона писала, що "Маріуполь — це Росія, Миколаїв — ісконно руське місто, Крим — ісконно руська земля". Донбас захотів бути з Росією, а тепер і Причорноморʼя, начебто, бажає приєднатися", — розповіли у прокуратурі.

В одній із публікацій жінка стверджувала, що після виходу з СРСР українська влада не демаркувала кордони і тому Україна начебто досі є територією СРСР і належить Росії як спадкоємиці Радянського Союзу, додали у відомстві.

Називала Миколаїв "ісконно руським": місцеву жительку ув'язнили на вісім років
Жителька Миколаєва, яку ув'язнили до 8 років за поширення публікацій антиукраїнської спрямованості. Миколаївська обласна прокуратура

У прокуратурі зазначили, за написання антиукраїнських публікацій вона отримувала виплати.

Суд визнав винним жительку Миколаєва у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та поширенні матеріалів, де міститься виправдовування російської окупації. Її ув'язнили до восьми років з конфіскацією майна.

До вступу вироку в законну силу жінка перебуватиме під вартою.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок