Майже 25 млн євро на відновлення водопостачання: Миколаїв уклав угоду з Європейським банком реконструкції

Майже 25 млн євро на відновлення водопостачання: Миколаїв уклав угоду з Європейським банком реконструкції

євро і вода
Вода і євро. Getty Images

Під час Конференції з відновлення України у Берліні 11 червня міський голова Миколаєва разом з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписали угоду. Йдеться про надання місту майже 25 мільйонів євро на відновлення водопостачання.

Про це повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич у Телеграм.

Зі слів посадовця, головні елементи існуючої системи водопостачання та водовідведення міста вже досягли граничного терміну експлуатації.

"Через військову агресію з боку Російської Федерації значною мірою було зруйновано інфраструктуру водопостачання та водовідведення Миколаєва".

Проєкт з реконструкції водопостачання має забезпечити безперебійну роботу наявних споруд водозабору "Дніпро-Миколаїв", зменшити енергоспоживання та втрати питної води, додає Сєнкевич.

"У результаті ми очікуємо підвищення надійності міської інфраструктури водопостачання та водовідведення, покращення якості послуг з централізованого водопостачання, зменшення втрат води у розподільчих мережах міста та підвищення енергоефективності підприємства", — говорить міський голова.

Майже 25 млн євро на відновлення водопостачання: Миколаїв уклав угоду з Європейським банком реконструкції
Посадовці тримають угоду між "Миколаївводоканалом" та ЄБРР про надання майже 25 мільйонів євро місту, Берлін 11 червня. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич/Telegram

Загальна орієнтовна вартість Проєкту з відновлення водопостачання складає 33 мільйони євро, зауважує мер.

  • 10 мільйонів євро — кредитні гроші від ЄБРР;
  • 5 мільйонів євро — грант від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля;
  • 9 мільйонів 800 тисяч євро — грант Спеціального фонду кризового реагування ЄБРР;
  • 8 мільйонів 200 тисяч євро — субвенція із державного бюджету України на відновлення споруд водозабору "Дніпро-Миколаїв".

Зі слів Олександра Сєнкевича, для реалізації проєкту виділять гроші з бюджету Миколаєва не передбачають.

Що відомо про водозабезпечення Миколаєва

  • У Миколаєві планують відновити водопостачальну інфраструктуру завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.
  • Кабінет міністрів виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водозабезпечення у Миколаєві.
  • Централізоване постачання питної води у Миколаєві не з’явиться до 2025 року. Станом на квітень 2024 року фахівці визначили водозабори, що можна використати, розробили техніко-економічне обґрунтування.
  • З травня 2022 року в Миколаєві розпочали заповнювати водопровідну систему міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Фахівці комунального підприємства "Миколаївводоканал" обстежили ділянки водогону Дніпро-Миколаїв.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок