"Те, що мені болить, про те я й співаю": у Миколаєві артистка Марія Чуприненко влаштувала терапевтичний музичний вечір

"Те, що мені болить, про те я й співаю": у Миколаєві артистка Марія Чуприненко влаштувала терапевтичний музичний вечір

Ексклюзивно
Авторка Марія Чуприненко
Авторка Марія Чуприненко. Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

У Миколаєві восьмого червня відбувся благодійний концерт від акторки та музикантки Марії Чуприненко. Культурна діячка родом з Херсонщини та, окрім того, що поєднує два види творчості, займається благодійною діяльністю.

Журналісти Суспільного поспілкувались з авторкою про музику, театр, волонтерство й відвідали її концерт.

Виконавиця вважає себе "амбасадоркою степів та морів" Херсонщини, оскільки вона звідти родом. Артистка Чуприненко влаштувала для миколаївців терапевтичний музичний вечір. Мета проєкту — переказ історій людей, які авторка втілює у своїх піснях.

І артистка театру, і музикантка з сольними концертами

"Спочатку були пісні, а потім жанр "документальної пісні". Там все про правду. Серед важливих тем те, що мені болить — про те я й пишу зараз і співаю. Завжди улюблена пісня сильніше болить. Зараз це "Міріам". Є пісня, яка мені дуже допомагає — це "Дощ", — розповідає Чуприненко.

Марія Чуприненко під час концерту у Миколаєві
Марія Чуприненко під час концерту у Миколаєві. Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

За її словами, бувають пісні, які пишуться дуже швидко, а є ті, які створюються повільно.

Наприклад, я йшла по Львову і почала наспівувати рядки. Був тільки приспів, і потім пісня створилася через деякий якийсь час.

Артистка виокремила для себе Джамалу, як одну з улюблених співачок.

"Я надихаюся чесністю, майстерністю, самобутністю, а Джамала найбільш естрадна для попсцени. Треба бути собою для того, щоб тебе слухали, та ти була поруч зі слухачем та просто, щоб їхнє серце відгукнулося. У кінці концерту мені хотілося, щоб глядач пройшов через багато процесів. Хочеться, щоб люди отримали щось світле, так би мовити, очищення", — пояснює жінка.

Театральна діяльність

Я вдячна всьому світу за Малий театр, тому що та атмосфера, яка в нас є, дружня і кмітлива — це диво. Для мене честь працювати з цими людьми. Я рада, що це виходить, що ми встигаємо робити нові вистави.

Серед викликів Марія Чуприненко виокремила фінансове питання, а також розповіла про особисті плани.

"Часто в Україні є відчуття у людей, що творчість нічого не коштує. Це велика проблема. Ми працюємо над альбомом та синглом, а стосовно театру, то у нас буде збір групи в кінці сезону, і будемо планувати майбутнє", — зазначає вона.

Авторка Марія Чуприненко під час виступу
Авторка Марія Чуприненко під час виступу. Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

Друзі Марії Чуприненко Максим та Ольга висловилися щодо ролі музики та театру у сучасному суспільстві.

За допомогою пісень Марусі люди можуть відрефлексувати час, у якому ми живемо, і це найголовніше.
Максим Маркоорганізатор туру Марії Чуприненко.

Я для себе відчула звʼязок з домом, бо я також з півдня. Завдяки Марусі дуже приємно себе ототожнювати зі своєю домівкою і зростанням. А в театрі є вистави там, де Марія, як янгол співає.
Ольга Беліченкоадміністраторка.

Біль від окупації та обстрілів рідної Херсонщини

Авторка стверджує, рідний край для людини є основою самоприйняття.

"Вона йде цим шляхом і розбирається, хто вона. Ну є, звісно, люди, які відірвані, і просто мені складно зрозуміти логіку людей, які не прив'язані до своєї домівки", — висловлюється Марія.

Розповідає, повномасштабне вторгнення для музикантки почалося зі звістки про вибухи.

"Було дуже страшно. Ми уявляли собі, що це буде, як у кіно: летять літаки, кидають бомби. Ми тоді ще не розуміли, що робити, що коїться. У мене ще 26-го лютого повинен був бути найбільший концерт, на 100 людей, у Києві. Я, збираючи рюкзак, думала, що все це за декілька годин завершиться, і подія відбудеться. Але через три дні я виїжджала з цим пустим рюкзаком в Словаччину. Повернулася у кінці вересня 2022 року", — згадує вона.

Гітара, на якій грає Марія Чуприненко
Гітара, на якій грає Марія Чуприненко. Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

"Приємно бачити, що Миколаїв продовжує жити"

Марія Чуприненко розповідає, від міста Миколаєва тільки приємні враження.

"Я дуже люблю цей регіон, його історію. Мені дуже імпонує те, що скіфи тут перебували. Я люблю південні регіони за їхню історію та дикість, і при цьому велику культурну спадщину та надбання. Мені цим дуже подобається Миколаївщина і люди, яких я знаю з області та міста, ми завжди з ними можемо знайти спільну мову", — говорить солістка та акторка.

Стверджує, Миколаїв змінився через повномасштабну війну.

Важко сказати, що не змінився. Один раз я була у місті, ми їздили на Херсонщину і залишалися в Миколаєві. Я пам’ятаю, коли ми зранку приїхали, з потяга вийшли, та я почула цей запах, вже відчула себе вдома, тому що тут все рідне. Мені було дуже тепло тут бути. Приємно бачити, що Миколаїв продовжує жити.

Волонтерська діяльність

Марія Чуприненко каже, доєднується до благодійних зборів, які влаштовують її друзі та організації.

"Якщо їм треба щось збирати, то я теж це роблю. Також я невеличкі концерти у реабілітаційних центрах для військових. Комусь це цікаво, комусь байдуже. З дітьми інша ситуація. Ми з ними спілкувалися про різні відчуття, про підтримку близьких. Я питаю: "Що ви робите для близьких, щоб їх радувати”. Одна дитина каже: "Заварюю чай". І всі інші діти можуть це підхопити та зрозуміти", — пояснює діячка культури.

Марія Чуприренко під час концерту у Миколаєві
Марія Чуприренко під час концерту у Миколаєві. Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

Каже, у перші дні вторгнення не була волонтеркою, а брала часть у благодійних мистецьких заходах.

Я просто виступала на благодійних концертах. Потім вже в Україні почали збирати кошти. Моя аудиторія активна, продовжує донатити, різна динаміка зборів буває. Передостанній був на 60 тисяч гривень, досить повільний. Останній – для дистанційного керування кулеметом. Швидко зібрали кошти, за чотири дні.

Благодійний концерт

На концерті, який відбувся у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі, організували збір на потреби 115 ОМБр. За словами Марії, пісні на подію обирала такі, щоб були схожі на Миколаїв.

"Ми збираємо зараз для вуйка моєї подруги, вчора відкрили цей збір. Ви можете за QR-код задонатити, скільки вважаєте за потрібне, і під кінець концерту розіграємо речі. Один приз отримає людина за найбільший донат, другий — випадково" — пояснювала аудиторії артистка.

Найбільший донат становив 1122 гривень. Другий приз виграла людина, яка відправила на потреби бригади 50 гривень.

Був хороший та душевний концерт, люди всі свої. Це був, напевно, один з концертів, на якому я найменше говорила. Мені подарували мушлю старовинну, яку знайшли колись на території півдня України, і колекційну монету з Антонівським мостом. Все відбулося чудово.

Кошти з продажу квитків на концерт передадуть на потреби дітей Херсонщини, розповіла Чуприненко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок