Об'єднання та ліквідація: які заклади освіти Миколаєва реорганізовують

Об'єднання та ліквідація: які заклади освіти Миколаєва реорганізовують

Клас у закладі освіти. Миколаїв
Клас у закладі освіти. Миколаїв, травень 2023 року. Суспільне Миколаїв

Депутати Миколаївської міськради проголосували за об'єднання шести закладів загальної середньої освіти, ліквідацію гімназії та дитсадка. Ці рішення обумовлені безпековими умовами навчання та реалізацією освітньої реформи.

Про реогранізацію навчальних закладів йшлось 30 травня на сесії міської ради.

За словами начальниці управління освіти Миколаївської міської ради Ганни Личко, через військовий стан на території країни у Миколаєві поменшало учнів.

"Контингент у 2021-2022 навчальному році був 46 304 дитини, на сьогодні, за інформаційною системою Міністерства освіти — 39 914 дітей. Крім того, у місті перебувають 62 відсотки дітей від загальної кількості учнів. У нас багато навчаються дітей з окупованих територій, а саме 328 учнів, із зон активних бойових дій — 50 дітей і ВПО — 976", — зазначила посадовиця.

В окремих закладах освіти Миколаєва, каже Ганна Личко, старші класи не наберуть достатню кількість учнів, а педагогічні працівники не матимуть відповідного навантаження.

Об'єднання ліцеїв

"Два проєкти рішення спрямовані на об'єднання чотирьох закладів. Це ліцеї №1 з ліцеєм №58 у Корабельному районі в один, щоб створити більшу кількість старших класів і таким чином розподілити педагогічне навантаження, щоб у всіх людей була повна ставка. Така ж ситуація щодо ліцеїв №5 і №22. Крім того, таке об'єднання дозволить у майбутньому нам при реалізації реформи старшої школи забезпечити різнопрофільність навчання", — розповіла Личко.

Реорганізація початкової школи

На сесії проголосували за приєднання початкової школи №2 до початкової школи №1, що у комунальній власності міста від 2021 року.

"На сьогодні кількість дітей там невелика, дві будівлі не мають підвальних приміщень, що можна було б переобладнати під найпростіші укриття. У цих початкових класах на сьогодні середня наповненість менша від формули розрахунку освітньої субвенції. На 1 вересня очікується у початковій школі №1 96 дітей, а в початковій школі №2 — 87. Але оскільки з 1 вересня очікується відновити очне навчання, то частина дітей забажає перейти на очне навчання в інші заклади освіти", — сказала Ганна Личко.

Ліквідація Миколаївської гімназії №49

"Цей заклад пропонується ліквідувати у зв'язку з тим, що ще до війни на території обслуговування цього закладу освіти проживало близько 700 дітей, але навчалося не більше 200 дітей. На сьогодні там навчається лише 162 дитини, вісім класів. Крім того, у 2022 році у цю будівлю влучила ракета. Практично її треба відбудувати заново. На сьогодні абсолютно немає донорів, щоб відбудувати заклад через невелику кількість учнів", — зауважила Личко.

Поряд з цим проєктується відбудування гімназії №48, яка є наближеною територіально і частина дітей з території обслуговування гімназії №49 навчалась у цій гімназії.

Перейменування гімназії

Миколаївську гімназію № 21 в Малій Коренисі пропонується перейменували в початкову школу №21, пояснила Ганна Личко.

"Це зумовлено тим, що в гімназії не так багато дітей навчалось протягом останніх років. Цього року їх кількість становить 145 в дев'яти класах. У Малій Коренисі є дитсадочок, у якому, як і в гімназії 21, немає підвального приміщення. Поряд з цим за сім кілометрів у школі вже є облаштоване укриття. Пропонується організувати підвезення з Малої Коренихи до сусідньої школи дітей", — розповіла начальниця міського управління освіти.

Ліквідація закладу дошкільної освіти №70

Зі слів Ганни Личко, станом на травень 2024 року дитсадок розташований у будівлі, що не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам та державним будівельним нормам.

"У садочку на сьогодні 22 дитини. Садочок розташований у двох будівлях, одна з яких в аварійному стані з 2016 року. Але відповідно до ДБН та санітарного регламенту здійснення освітнього процесу недоліком закладу дошкільної освіти є те, що він розміщений на десяти сотих. Цього мало для повноцінного перебування дітей, підвального приміщення немає ніякого і побудувати не передбачається", — зауважила вона.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок