Депутати Миколаївської міськради звернуться до Кабміну та народних депутатів щодо пільг у сплаті податків

Депутати Миколаївської міськради звернуться до Кабміну та народних депутатів щодо пільг у сплаті податків

Будівля міської ради, площа Соборна
Будівля міської ради, площа Соборна. Миколаївська міська рада/Facebook

Миколаївська міськрада ухвалила звернення, у якому депутати просять виділити субвенцію у майже 480 мільйонів гривень. Гроші з держбюджету дозволять звільнити підприємців у Миколаєві від податку за землю та нерухоме майно.

Про це йшлось 30 травня під час засідання сесії міської ради.

За словами Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, подібне рішення вже діє в Харкові, де місцевий бюджет отримав дотацію на перше півріччя. У Миколаєві просять виділити гроші на весь 2024 рік.

"На цей момент у Миколаєві ситуація з бізнес активністю не ліпша ніж у Харкові, а навіть гірша. До нас неодноразово звертаються різні організації щодо позбавлення їх сплати від податку на землю чи податку на нерухомість", — сказав очільник міста.

Ми обрахували об'єм цих податків на 2024 рік у Миколаєві. Для того, щоб звільнити від сплати податків, звертаємось до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, народних депутатів України від Миколаївської області, Кабінету міністрів України щодо виділення субвенції 479,93 мільйона гривень

"Це початок роботи, яку нам необхідно зробити. У разі позитивної відповіді на наше звернення і передачу нам субвенції ми пропонуємо звільнити за 2024 рік миколаївський бізнес від податку за землю та плати за нерухомість", — пояснив Олександр Сєнкевич.

Дотація з держбюджету надається місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на територіях, що зазнали негативного впливу через повномасштабну збройну агресію РФ, йдеться у зверненні

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок