Бойовий медик з Миколаївщини отримав нагороду від Сирського за порятунок побратимів

Бойовий медик з Миколаївщини отримав нагороду від Сирського за порятунок побратимів

Бойовий медик з Миколаївщини Ігор Бакай
Бойовий медик з Миколаївщини Ігор Бакай. Фото: 41 окрема механізована бригада

Бойовий медик Ігор Бакай до повномасштабного вторгнення Росії не знав, що таке служба в армії, та з початком бойових дій чоловік опанував військову справу: він знається на зброї, лікує побратимів, бере участь у штурмах. Наказом головкома Олександра Сирського Бакая нагородили нагрудним знаком "Золотий хрест" Нагрудним знаком «Золотий хрест» нагороджуються особи рядового і сержантського (старшинського) складу Збройних Сил України за проявлену мужність і успішне виконання завдань під час боюза порятунок 15 побратимів з-під блокад та збереження їхнього життя під час бойових виходів.

Історію воїна розповіли у пресслужбі 41-ї окремої механізованої бригади.

"Була людина, яку я думав, що все, ми його втратили. У нього кисті висіли на жилах. Мій помічник знайшов палички, ми склали руку, потім перемотали її. Лякалися, що він втратить кінцівки. Але зараз ми спілкуємося з ним, у нього все добре, ми врятували руку, по суті", — говорить Бакай.

Бойовий медик пригадує один з бойових виходів.

"Був випадок, коли ми зайшли на позицію та одразу вступили у бій. Це було дуже важко, тому що довелося взяти командування на себе. Позицію ми відбили, але дуже тяжко, бо багато поранених, яких доводилося рятувати та передавати нашим хлопцям", — каже чоловік.

Близько місяця у Румунії Ігоря вчили, як бути командиром та керувати особовим складом.

"Вчили розставляти позиції. Дивитися з якої сторони правильно виконувати службове завдання. Там, де треба кулемет — треба стрілець: два солдати стріляють, один заряджає патрони постійно. Я вчився і з РПГ, і з кулемета, знаю всі види озброєння", — каже військовослужбовець.

Бойовий медик з Миколаївщини Ігор Бакай
Бойовий медик з Миколаївщини Ігор Бакай. Фото: 41 окрема механізована бригада

Ігор Бакай пригадує ще один момент під час бою.

"Були випадки, коли я стріляв та не можу дістати до ворога. Мій боєць якось підійшов до мене, я був контужений, з осколками у голові. І він дав гранатомет, і вийшло так, що я влучив прямо у росіянина. Коли наші хлопці з іншої позиції підійшли в те місце, вони змогли забрати тільки один автомат, бо інші розірвало пострілом. Знайшли шість трупів також. За це я був нагороджений", — говорить він.

Крім того, бойовий медик виконував бойові завдання на Донеччині.

"Позаду вибухнула міна, але у мене був рюкзак медичний, він мене врятував, його розірвало уламками, там були всі медикаменти. У мене нічого не потрапило, але контузило. Побратим мене відтягнув та змогли повернутися. Ми зайшли на позицію, яка дуже важлива для росіян", — зазначає Бакай.

Додає, тоді війська Росії атакували позиції танками та мінометами.

"Коли ми зайшли у дім, був вже поранений один побратим, і тут нас почало "крити". Після цього у нас ще один поранений. Коли хотіли вийти – нас "закидали" дронами. Відповідно, були поранені. Було тяжко, але ми позиції тримаємо. Дуже багато людей бачу з інших бригад також під час бою. Помічаю пораненого — одразу рушаю до нього", — пояснює воїн.

Бойовий медик з Миколаївщини Ігор Бакай
Бойовий медик з Миколаївщини Ігор Бакай. Фото: 41 окрема механізована бригада

Бойовий медик Ігор Бакай розповідає, його мотивує те, щоб росіяни не просувалися далі та не окуповували українські території. Сподівається на мир та результативну відсіч російським військам.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок