"Голос усіх полонених": у Миколаєві відбулася акція на підтримку військовополонених та безвісти зниклих

"Голос усіх полонених": у Миколаєві відбулася акція на підтримку військовополонених та безвісти зниклих

У Миколаєві 26 травня вчергове відбулася акція "Не мовчи, полон вбиває", участь у якій взяло близько 150 містян. Люди вийшли з плакатами та прапорами, щоб нагадати про військовополонених та тих, хто вважається безвісти зниклим.

Кореспонденти Суспільного побували на заході.

Учасниця акції Наталя – дружина військовополоненого 56-ї мотопіхотної бригади. Каже, разом з чотирирічним сином чекають чоловіка з полону вже третій рік.

"Про тата він (син — ред.) завжди згадує. Завжди запитує: "Коли батько повернеться? Коли приїде?" Наприклад, коли бачить щось військове: потяг розмальований у військовій тематиці або ж танк, літаки — все, що може бути з війною повʼязане, то говорить, що то його тато. На жаль, мій чоловік теж ріс без батька. Дуже не хочеться, аби син повторив ту історію, яка була з чоловіком", — каже жінка.

Дружина військовополоненого Наталя
Дружина військовополоненого Наталя. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Олена також прийшла на акцію. Каже, в полоні її син – військовослужбовець 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Владислав.

"Спочатку він був безвісти зниклим. А потім на російських каналах я побачила, що мій син у полоні. Він потрапив туди 24 квітня 2022 року. І вже через місяць був підтверджений. 18 січня він мені вперше за два роки зателефонував. Я з ним поспілкувалася чотири хвилини. Тепер знаю, що він живий", — розповідає вона.

Мати військовополоненого Олена
Мати військовополоненого Олена. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Ще один учасник акції Микола каже, за два роки з дружиною отримали від сина, військовослужбовця 36-ї бригади, один лист. Більше жодних сповіщень.

В чотирьох рядках було написано, що з ним все добре: "Не хвилюйтесь. Сподіваюсь, що скоро буду вдома".
Батько військовополоненого Микола разом з дружиною
Батько військовополоненого Микола разом з дружиною. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Каже, син завжди був патріотом.

"До цього у 2022 році були на навчаннях в Олешках. У нього стався тромбоз ноги, він лікувався в Миколаєві у госпіталі. І коли відправлялися в сектор, він кинув все, не долікувавшись. Казав, що має бути зі своїми побратимами", — згадує батько військовополоненого.

Микола каже, планують й надалі ходити на такі акції, аби "бути голосом всіх полонених", і привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок