Пізнання східноазійської культури: у Миколаєві до Міжнародного дня чаю відбулася серія майстер-класів

Пізнання східноазійської культури: у Миколаєві до Міжнародного дня чаю відбулася серія майстер-класів

У Миколаєві 25 травня в артпросторі "Додзьо" серією майстер-класів відзначили Міжнародний день чаю. Захід мав на меті ознайомити містян з культурами східних азійських країн.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла співорганізаторка заходу Альона Волошина.

За її словами, на події всі охочі мали можливість спробувати себе в гончарстві або ж оригамі.

"Це вийшло, як добровільна ініціатива. Запропонувала нам Наталя Сусуловська, власниця чайної кімнати. Ми вхід зробили відкритим, але для майстрів, оскільки це їхня діяльність та праця. У людей є можливість подякувати донатом. Дуже багато людей кажуть: "От стільки шукала, а тут прийшла до вас і знайшла у вас таке". Думаю, що ми ще повторимо. Може, для якогось іншого свята, теж тематично", — каже жінка.

Організаторка заходу Альона Волошина
Організаторка заходу Альона Волошина. Суспільне Миколаїв

Учасниця заходу Тетяна прийшла на майстер-клас з каліграфії. Каже, з дитинства цікавилась китайською культурою. Після настанов китаєзнавиці, майстрині з каліграфії Дарʼї Прохорової-Берсан намагається вивчати й писати ієрогліфи.

"Тут мої перші спроби. Це ієрогліф "Вдача". Я намагалась його повторити. Не знаю, як воно вийшло, але Дарʼя говорить, що для першого разу дуже добре", — розповідає жінка.

Майстриня Дарʼя Прохорова-Берсан каже, кожен ієрогліф складається з певної кількості елементів.

"Їх всього 214 ключів. Якщо вивчити ці всі елементи, ти потім як пазл починаєш складати до купи цей ієрогліф. Основний словник налічує приблизно 47 тисяч ієрогліфів. Але мовознавці розходяться в думках. Досягає і до 70 тисяч, це якщо ще брати давні писання", — каже вона.

Майстриня з каліграфії Дарʼя Прохорова-Берсан
Майстриня з каліграфії Дарʼя Прохорова-Берсан. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Дар'я пояснює, зі слів її минулих викладачів, достатньо від півтора до трьох з половиною тисяч ієрогліфів для того, щоб більш-менш розуміти пресу та дивитися телевізор.

Майстер-клас з каліграфії
Майстер-клас з каліграфії. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Організувати захід вирішили на вихідних, аби до нього могли долучитися якомога більше охочих та пізнати культури азійських країн, каже чайна майстриня Наталія Сусуловська. Розповідає про нюанси чайної церемонії.

Завжди це спілкування з гостями, ми фокусуємось на чаю, на його смаку. Основні етапи – перегрівання посуду, промивання чаю і його заварювання. Через те, що у нас сьогодні церемонія "Пінча", то це дуже короткі чайні проливи багато разів
Наталія Сусуловськачайна майстриня.

На чайну церемонію разом з подругою прийшла Анастасія. Каже, атмосфера заходу їй подобається.

"Ми встигли поки тільки зелений спробувати, до цього білий пила. Ще дуже цікаво спробувати матчу, яку тут заварюють. Пʼємо в маленьких чашечках зі специфічного посуду, внаслідок чого краще "відкривається" і смак, і запах. Саме можливість зосередитись на запаху багато чого змінює якраз в сприйнятті смаку", — каже учасниця заходу Анастасія.

Всі майстер-класи за сім годин відвідали приблизно 70 людей, розповіла організаторка Альона Волошина.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок