"Війна, яку розв'язала Росія, забирає життя — це найстрашніше" — історія рятувальника з Миколаївщини

"Війна, яку розв'язала Росія, забирає життя — це найстрашніше" — історія рятувальника з Миколаївщини

Пожежний-рятувальник з Миколаївщини Руслан Лупащенко
Пожежний-рятувальник з Миколаївщини Руслан Лупащенко. ГУ ДСНС у Миколаївській області

Руслан Лупащенко, пожежник з Миколаївщини, служить в оперативно-рятувальній службі понад 20 років. За цей час він сотні разів виїжджав на ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій. Однак 24 лютого 2022 року запам'яталося йому назавжди.

Історію Руслана опублікували у Головному управлінні ДСНС України в Миколаївській області.

Вранці 24 лютого 2022 року Руслан мав відпочивати після добового чергування. Втім плани змінилися через повномасштабне вторгнення Росії.

"Пролунали перші вибухи. Ми отримали інформацію про пожежу на аеродромі. Коли під'їжджали до місця, нам назустріч з домівок вибігали люди, чимало з дітьми на руках, а в небі перебувала ворожа авіація і по цивільних кварталах летіли ракети", — згадує Руслан.

"Стало зрозуміло, що це війна. Того моменту я не забуду ніколи в житті".

Гарнізон перевели на посилений режим. Старший помічник начальника чергової зміни Руслан Лупащенко більшу частину часу був на роботі, доки вдома на нього чекали дружина Анна та син Даніїл. Через тиждень великої війни чоловік евакуював родину за кордон.

Руслан зазначив, що війна додала випробувань для надзвичайників.

Російські війська поцілили у промислове підприємство, на якому загорілися резервуари з соняшниковою олією. Для ліквідації цієї пожежі нам довелося по груди заходити у олію та з середини подавати пінні стволи, створюючи так звану “пінну подушку.

"І хоч ми були у спеціальних захисних костюмах, було дуже гаряче. Ми, звісно ж, приборкали полум'я та здобули тоді величезний досвід для себе", — згадує рятувальник.

Руслан Лупащенко каже, найстрашніше у цій війні — це вбивство мирних українських дітей та дорослих.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок