"Основні виклики — це безпека дітей": на Миколаївщині зареєстровано понад шість тисяч учасників НМТ

"Основні виклики — це безпека дітей": на Миколаївщині зареєстровано понад шість тисяч учасників НМТ

Учні виконують завдання
Учні виконують завдання. УНІАН

У Миколаївській області на Національний мультипредметний тест 2024 року зареєстровано 6802 охочих навчатись у вишах. Це майже на 600 людей більше, ніж торік. НМТ на Миколаївщині триватиме з 14 травня до 25 червня.

Про це в етері "Українського радіо. Миколаїв" розповіла директорка департаменту освіти та науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

Кількість учасників НМТ

За словами Алли Веліховської, вступники, які зареєструвалися на Національний мультипредметний тест у 2024 році, до восьмого травня на електронну адресу отримали запрошення.

"В області 2024 року було зареєстровано 6802 вступники. Минулого року було 6217, але не прийшли 50 відсотків від зареєстрованих. Цьогоріч ми очікуємо, що всі зареєстровані прийдуть на пункти тестування. У запрошеннях не електронній адресі визначено, коли і як вони будуть складати тест", — сказала Алла Веліховська.

Особливості організації НМТ на Миколаївщині

"Відбулось засідання робочої групи з організації НМТ разом з головою Херсонського центру оцінювання якості освіти, до якого належить наш регіон, представників медичної галузі, ДСНС, поліції охорони. Тобто всіх служб, які забезпечуватимуть порядок і якість тестування. Вибрані пункти тестування", — каже посадовиця.

У Миколаєві всі пункти тестування розміщені в укриттях, на решті території діятимуть залежно від повітряних тривог.

Як під час тесту буде тривога, припиняємо писати, всі спускаються в укриття. Коли закінчується тривога, діти виходять і дописують тест. Це якщо тривога лунатиме менше години. Якщо більше години, тоді їх автоматично перереєстровують на додаткову сесію і у цей день не зможуть скласти.

"На сьогодні для нас основні виклики — це безпека дітей, безперебійна робота інтернету. Ми організовуємо роботу, щоб там, де масово, мали можливість довезення до іншого населеного пункту, щоб попрацювали райадміністрації і по можливості забезпечили підвезення учнів до пунктів", — говорить головна освітянка області.

Терміни і тривалість тестування

Триватиме мультипредметне тестування на Миколаївщині з 14 травня до 25 червня. Роботу будуть писати один раз в один день, у два етапи. Кожен етап по 120 хвилин з перервою у 20 хвилин, пояснює Алла Веліховська.

"Сертифікаційна робота містить чотири предмети — українська мова, математика, історія України, які є обовʼязковими. І один предмет на вибір: українська література, іноземна мова, біологія, фізика, хімія, географія", — уточнила директорка департаменту освіти.

"У травні — хто закінчив у попередні роки, з 1 по 25 червня — хто 2024 року закінчує школу. Результати будуть відомі до другого липня. Додаткова сесія починатиметься з 10 по 15 травня. Ті, хто з певної причини не встиг, не зміг, у разі пропуску основної сесії, подає додатково заявку. Змінюються реєстраційні дані, до восьмого липня отримують запрошення і складають тест з 11 по 19 липня, результати побачать до 26 липня", — зауважила Алла Веліховська.

Кількість пунктів не розкриваємо. Кожна дитина отримає адресу у запрошенні. Максимально пункти наближені до місця проживання дитини. У нас будуть і ті, хто приїзжатиме з інших областей, і діти-ВПО, які перебувають у Миколаєві або на території області. Безпека дітей — виходимо суто від цього.

Випускниця 11 класу 2024 року Христина отримала запрошення до 8 травня. Складає НМТ, бо хоче надалі навчатись психології у виші. Каже, обрала додатковий предмет англійську мову.

"Мала додатково курси з різними вчителями. Не хвилююсь, я вирішила, що хвилювання мені може завадити. Але переживаю, що може бути довго тривога, щоб не перекинути на додаткову сесію. Тоді результати будуть пізніше", — говорить дівчина.

На що звернути увагу при підготовці і складанні тесту

Зіпсувати процес тестування може й неуважність при ознайомленні з інструкцією від Українського центру оцінювання якості освіти. ЇЇ подають в особистому кабінеті вступника, зауважує керівник одного з пунктів тестування в Миколаєві Андрій Малахов.

"Минулого року на базі нашого закладу було 23 сесії НМТ, і ми бачили, що при переході з одного предмета на інший часто натискали на кнопку "Завершити тест" і повністю їх система викидувала. І вони не мали можливості перейти після української мови до математики, наприклад", — згадує Андрій Малахов.

Також торік у перший день НМТ відбувались хакерські атаки з боку росіян, говорить керівник пункту тестування.

"Система висла, хоча потужний інтернет, все одно це було по всій Україні. Через годину розблокували. Тобто під час війни потрібно готуватись до будь-яких нестандартних ситуацій. На пунктах ми передбачаємо, що є автономне живлення і обов'язково ноутбуки мають заряд мінімум дві години, і вони постійно заряджаються", — додав Андрій Малахов.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок