Незаконне збагачення: НАЗК перевірило декларації міського голови Очакова, що на Миколаївщині

Незаконне збагачення: НАЗК перевірило декларації міського голови Очакова, що на Миколаївщині

"Єдиний державний реєстр декларацій
Напис у моніторі "Єдиний державний реєстр декларацій". УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларації за 2021 та 2022 роки, що подав міський голова Очакова Миколаївського району. Виявлено ознаки незаконного збагачення на суму понад 12 мільйонів гривень та ознаки декларування недостовірних відомостей на понад три мільйони гривень.

Про це повідомили на сайті НАЗК.

Повна перевірка декларацій була здійснена з 1 січня по 24 квітня 2024 року на підставі Закону "Про запобігання корупції".

У НАЗК зазначили, що під час війни у 2022 році посадовець разом із дружиною набули у власність квартиру в Іспанії площею 122,31 квадратних метрів вартістю понад п'ять мільйонів гривень. Крім того, він отримав нібито від матері подарунки готівкою на понад 12 мільйонів гривень. Подаровані гроші перевищують законні доходи матері, які з 1998 року становили понад 580 тисяч гривень, зазначили у відомстві.

Доходи міського голови Очакова та його дружини з підтверджених джерел не давали змоги придбати квартиру в Іспанії за рахунок власних коштів. Посадовець у декларації зазначив про зростання у звітному періоді грошових активів на два мільйни гривень, законність джерел походження яких не підтвердив під час перевірки.

"Встановлено також, що дружина посадовця отримала на свій банківський рахунок понад 300 тисяч гривень від фізичної особи-підприємця, який неодноразово виконував роботи та надавав послуги для Очаківської міської ради", — йдеться у повідомленні.

За даними НАЗК, під час перевірки спростовані твердження міського голови, що ці гроші були отримані на придбання автомобіля для Очаківської міської ради.

НАЗК склало висновки стаття 368-5, частина 1 статті 366-2 Кримінального кодексу Україниза "Незаконне збагачення, внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації" та направило до Національної поліції України.

Що відомо

6 травня 2024 року у НАЗК повідомили, що розпочато 402 повні перевірки декларацій з початку 2024 року. За результатами завершеної 51 перевірки виявлено недостовірних відомостей на понад 55,8 мільйонів гривень, фактів незаконного збагачення на понад 14,7 мільйонів гривень та необґрунтованих активів на майже 1,3 мільйона гривень.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок