Продавали дані щодо небіжчиків: у Миколаєві судитимуть двох поліцейських та працівників ритуального агентства

Продавали дані щодо небіжчиків: у Миколаєві судитимуть двох поліцейських та працівників ритуального агентства

Слідчий та затримані учасники групи
Слідчий та затримані учасники групи, що організували незаконний ритуальний бізнес у Миколаєві, 2 травня 2024 року. ДБР

Слідчі ДБР завершили розслідування, а Миколаївська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо двох правоохоронців з Миколаєва. Вони продавали ритуальному агентству інформацію про щойно померлих громадян з закритої державної бази даних.

Про це повідомили другого травня у Територіальному управлінні Державного бюро розслідувань.

За даними слідства, незаконний бізнес організувала жителька Миколаєва, до якого залучила двох своїх знайомих та двох поліцейських.

"Вирішили збільшити свої прибутки та "обійти" місцеву конкуренцію у похоронному бізнесі. Вони купували у правоохоронців конфіденційну інформацію щодо померлих з адресами та контактами родичів", — йдеться у повідомленні.

Зафіксовані випадки, коли вже за три хвилини після сповіщення до правоохоронного органу про факт смерті людини, рідним померлого телефонувало агентство й пропонувало свої послуги, зазначили у ДБР.

Працівники ДБР виявили 700 фактів збуту правоохоронцями інформації за винагороду. Ритуальна фірма платила правоохоронцям відсоток з "прибутку" за кожного небіжчика. Вартість даних за одного померлого становила приблизно одну тисячу гривень.

Правоохоронців після службового розслідування звільнили з посад, додали у ДБР.

Правоохоронців, власницю та двох співробітників ритуального агентства обвинувачують у "Несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом та порушенні недоторканності приватного життя, вчиненому організованою групою".

Санкція статей передбачає позбавлення волі до п'яти років.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок