"Очищена вода навіть коли обладнання не працює": у Шевченківський громаді Миколаївщини покращують водопостачання

"Очищена вода навіть коли обладнання не працює": у Шевченківський громаді Миколаївщини покращують водопостачання

У Шевченківський громаді на Миколаївщині встановили вісім насосних станцій для покращення водопостачання у населених пунктах. Водонасосні установки оснащенні частотним перетворювачемЕлектронний пристрій для зміни частоти електричного струму (напруги), що не перевантажує електромережі. Проєкт з відновлення безперебійного водозабезпечення реалізовує організація IsraAid.

Про це кореспондентам Суспільного розповіли представники організації IsraAid.

За словами заступника голови громади Дмитра Абрамова, водонапірні башти Шевченківської громади були пошкоджені внаслідок російських обстрілів.

"Ми відновлюємося. Зараз замінюються труби, встановлюються нові башти водонапірні, нове насосне обладнання для цього. Щось ми зробили самотужки, але через величезні руйнування в громаді, якби не допомога міжнародних партнерів та фондів, ми б не змогли відновитися", — повідомляє Абрамов.

Ми дуже велика громада, у нас 21 населений пункт, ми в процесі відновлення.

Начальник комунального підприємства "Добробут" у Шевченковому Сергій Кротик повідомив, що першу свердловину встановили у грудні 2023 року. До цього безперебійній подачі води перешкоджали пошкоджені електромережі, додав чоловік.

"Після деокупації ми відразу розпочали ремонтні роботи по відновленню. Почали давати воду, де могли давали через генератори, але світло швидко відновилося, почали підключати мережі, станції підключати", — говорить Кротик.

Вартість однієї установки 11 тисяч доларів. Зі слів менеджера проєктів водопостачання Павла Дудника, попередньо вивчили потреби населення, здобули інформацію про свердловини.

"Про їх технічні властивості, про якість води в них, про ті, які постраждали від обстрілів. Завдяки цьому ми змогли підібрати найсучасніші й найтехнологічніші рішення, які зараз допомагають громаді з водозабезпеченням і допомагають знизити навантаження на електромережі, що дуже постраждали в результаті обстрілів", — зазначає Дудник.

Окрім насосних станцій, у селі Миколаївське встановили систему очищення та надали жителям доступ до питної води, розповів менеджер проєктів водопостачання організації IsraAid Віталій Скляров.

Наш основний напрямок це надання доступу людей до безпечної питної води.

"Інший напрямок це надання доступу взагалі до водних ресурсів. Тобто як попередній проєкт — це часткове відновлення свердловин. А інший наш проєкт — встановлення систем очищення води", — каже Віталій Скляров.

Загалом у Миколаївській області вже видали понад десять мільйонів літрів очищеної води, повідомив менеджер проєктів водопостачання Павло Дудник.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок