"Такий заклад дуже потрібний у селі": як волонтери відновлюють амбулаторію на Миколаївщині

"Такий заклад дуже потрібний у селі": як волонтери відновлюють амбулаторію на Миколаївщині

Волонтери громадської організації "Будуємо Україну Разом" станом на 25 квітня ремонтують одну з амбулаторій у селі, що на Миколаївщині. Роботи фінансують за підтримки уряду Канади.

Кореспонденти Суспільного дізнавалися подробиці стосовно відновлення закладу.

За словами виконувачки обов'язків завідувача амбулаторії Тетяна Волович, поки триває ремонт, місцеві жителі отримують медичну допомогу в кабінеті, облаштованому в приміщенні сільради.

"Трошки незручно, бо все компактно. Кабінет у сільраді маленький, тобто у дітей повинно бути окреме приміщення для щеплень", — наголошує вона.

Виконувачка обов’язків завідувача амбулаторії Тетяна Волович на фоні пошкодженої амбулаторії
Виконувачка обов’язків завідувача амбулаторії Тетяна Волович на фоні пошкодженої амбулаторії. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

В амбулаторії встановлюють вікна, шліфують та шпаклюють стіни. Над відновленням закладу працюють десять волонтерів та п'ять майстрів.

"З наступного тижня, мабуть, будемо міняти підлогу місцями. Фарбувати стіни, ну, і здавати об’єкт до експлуатації", — каже один з волонтерів, який відновлює будівлю Дмитро.

Ремонтні роботи в амбулаторії
Ремонтні роботи в амбулаторії. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Староста села Олександр Коврига розповідає, російська ракета впала неподалік амбулаторії у березні 2022 року. Будівлю важливо відремонтувати, адже у селі проживають 700 людей, каже чоловік.

"Кожного дня майже сюди все ж таки приходять бабусі, люди. Амбулаторія дуже потрібна у селі", — стверджує Коврига.

Староста села Олександр Коврига
Староста села Олександр Коврига. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Староста додає, сім кабінетів відведено під амбулаторію, ще у двох — планують облаштувати кабінети для поліції громади.

"Як кажуть: "Слона треба їсти частинами". По кожній кімнаті ми окремо рахуємо, і зараз конкретно організація витрачає понад 400 тисяч гривень", — розповідає посадовець.

За словами координатора будівельних робіт Богдана Величка, відновити потрібно дев'ять приміщень, загальна площа яких становить 100 квадратних метрів.

"Ми здійснюємо демонтаж, вичищаємо стіни від старої побілки, ґрунтуємо. Також починаємо монтувати підвіконня і попередні роботи для майбутнього шпаклювання", — говорить Величко.

Координатор будівельних робіт Богдан Величко
Координатор будівельних робіт Богдан Величко. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Розпочали ремонт будівлі 22 квітня, завершити планують орієнтовно 31 травня 2024 року. Крім того, за словами адміністратора табору "Будуємо Україну Разом" Миколи Пономаренка, проєкт реалізується за фінансової допомоги канадської Програми підтримки миру та стабілізаційних зусиль Міністерства міжнародних справ Канади.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок