Безкоштовна діагностика зору та окуляри у подарунок: медики і волонтери відвідали миколаївське село з благодійною акцією

Безкоштовна діагностика зору та окуляри у подарунок: медики і волонтери відвідали миколаївське село з благодійною акцією

У Галицинівській громаді, що на Миколаївщині, 20 квітня лікарі разом з волонтерською командою безкоштовно перевіряли зір та видавали окуляри місцевим. В рамках другого з двох візитів до села Лимани фахівці обстежили та забезпечили окулярами 120 людей.

Про обстеження та волонтерську допомогу дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами представниці фонду "Ясне бачення" Еріки Годинець, за пріоритетом волонтери відвідують деокуповані, прифронтові та постраждалі від російських обстрілів села.

Благодійна ініціатива в Миколаївському селі: медики та волонтери провели безплатну діагностику зору та видачу окулярів
Представниця фонду "Ясне бачення" Еріка Годинець. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

В очікуванні обслуговування, перед Лиманівською сільською амбулаторією сформувалась черга охочих. Волонтерка благодійного фонду "Спадщина" Оксана Брижовата розповіла, як відбувається прийом у лікаря.

"Лікарі перевіряють зір. В нас є всі підручні для цього матеріали, інструменти для того, щоб це зробити. Лікар підбирає окуляри і ми відпускаємо щасливу людину, яка бачить світ по-новому", — говорить волонтерка.

Офтальмологи приймають пацієнтів одночасно у двох кабінетах. Зі слів лікарки-офтальмологині Юлії Мальованої, лікарі забезпечені необхідним обладнанням.

"Ми маємо мінімальний набір інструментів для перевірки зору. Наприклад, для дитячого ока в нас є скіаскопічні лінійки. Крім цього є офтальмоскоп, тонометр для вимірювання очного тиску і безпосередньо валіза з пробними лінзами для підбору окулярів", — розповідає офтальмологиня.

Жителька Лиманів Надія зовсім не бачить нижній ряд таблиці для діагностики зору.

"Сьогодні перевірили зір і дали нам окуляри. Минулого разу я приходила дуже багато було людей, більше 150. Ми не встигли, тому ми прийшли сьогодні", — говорить Надія.

У черзі охочих перевірити свій зір і місцева жителька Людмила. Каже, приїзд фахівців до сіл полегшує доступ до спеціалізованої допомоги без необхідності відвідувати лікарню.

"Теж спробуй… Це ж треба їхати кудись, перевіряти зір. А тут приїхали собі вдома. Прийшли, перевірили. Дуже вдячні", — говорить Людмила.

Благодійна ініціатива в Миколаївському селі: медики та волонтери провели безплатну діагностику зору та видачу окулярів
Місцева жителька Людмила. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Загалом волонтерська команда благодійного фонду "Ясне бачення" під керівництвом лікарів-офтальмологів протягом двох виїздів до села Лимани прийняла 270 людей, повідомила Еріка Годинець.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок