Реорганізація медзакладів Миколаївщини: приєднання Будинку дитини до обласної дитячої лікарні

Реорганізація медзакладів Миколаївщини: приєднання Будинку дитини до обласної дитячої лікарні

Відвідувачі, працівниця лікарні входять у приміщення закладу
Відвідувачі, працівниця лікарні входять у приміщення закладу. Фото: Архів Суспільне Миколаїв

Комісія Миколаївської облради рекомендувала приєднати Миколаївський Будинок дитини до обласної дитячої клінічної лікарні. Питання реорганізації медичних закладів розглянуть на наступній сесії обласної ради.

Про це йшлось 15 квітня на засіданні комісії з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства, захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, гендерної рівності.

За словами головного лікаря Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Олександра Пліткіна, при об'єднанні закладів планують посилити реабілітаційну діяльність.

"Цей заклад достатньо потужний, при об'єднанні ми будемо спілкуватись щодо розвитку наших закладів, особливо в частині реабілітаційної терапії дітей. Обласна дитяча лікарня має всі пакети з реабілітації, і при взаємодії з Будинком дитини ми просто будемо розвивати цей напрямок", — сказав головний лікар обласної дитлікарні.

Ще є думки щодо додаткових пакетів, інших пакетів, завдяки яким можемо збільшувати отримання грошей від Національної служби здоров'я України.

Начальниця управління охорони здоров'я обласної військової адміністрації Ірина Ткаченко розповіла, обласний Будинок дитини станом на квітень 2024 року працює за двома напрямками.

"Перший напрямок — реабілітаційна допомога. Вони можуть її надавати в амбулаторних умовах згідно з підписаним пакетами "Реабілітаційна допомога в амбулаторних умовах", та реабілітаційна допомога дітям до трьох років. На сьогодні вони за цим найефективніше працюють. Стосовно стаціонарної реабілітаційної допомоги вони у цьому напрямку обмежені, враховуючи те, що не вистачає спеціалістів", — розповіла посадовиця.

За другим напрямком — медико-соціальний захист дітей-сиріт і дітей, батьки яких позбавлені батьківського піклування, Будинок дитини отримує субвенцію з державного й місцевого бюджетів, говорить Ірина Ткаченко.

"Але, враховуючи наш європейський напрямок розвитку, з 2025 року не передбачено наявність цих підрозділів у складі Будинків дитини, вони реорганізовуються в реабілітаційний і поліативний напрямки. Тому у складі обласної дитячої лікарні вони зможуть надавати реабілітаційну і поліативну допомогу в повному обсязі", — пояснила очільниця управління охорони здоров'я.

Якщо дітей вилучали з родин, направляли до лікувального закладу для оцінки стану, а потім вирішувалось питання: або в Будинок дитини, або влаштування до сімейних форм виховання. І зараз буде так: дитина перебуває у лікувальному закладі до тих пір, поки не переведуть у родину.

Зі слів першого заступника голови Миколаївської обласної ради Антона Табунщика, головне — дитяча лікарня може законтрактуватись і отримати гроші від НСЗУ.

"А по-друге, у 2025 році, якщо Будинок дитини залишається у тому вигляді, як є, він не отримає державну субвенцію і почнуться проблеми. Тобто приєднання — це вимушене рішення", — зауважив Антон Табунщик.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок