Кінострічку "Я і Фелікс" презентували у Миколаєві — місто стало першим у всеукраїнському турі

Кінострічку "Я і Фелікс" презентували у Миколаєві — місто стало першим у всеукраїнському турі

Режисерка Ірина Цілик на показі фільму "Я і Фелікс"
Режисерка Ірина Цілик на показі свого фільму "Я і Фелікс". Колаж: Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

Фільм "Я і Фелікс" презентували у миколаївському кінотеатрі "Батьківщина". Драма відкриває перед глядачами історію дорослішання молодого Тимофія у 90-ті роки. Ця стрічка знята під керівництвом режисерки з Києва Ірини Цілик за мотивами книги "Хто ти такий?", автобіографії її чоловіка, письменника та військовослужбовця Артема Чеха.

Презентацію фільму 11 квітня відвідали журналісти Суспільного.

Прем'єрний показ фільму в Миколаєві

У центрі подій стрічки — перебіг життя Тимофія, його зв'язки з рідними, друзями, першим коханням та особливим зв'язком з Феліксом, колишнім контррозвідником, який пережив війну в Афганістані.

У фільмі взяв участь син письменника та режисерки Андрій. Одну із головних ролей виконав Юрій Іздрик, український письменник і поет.

Під час презентації кінострічки режисерка виразила співчуття містянам через обстріл російською армією 11 квітня, внаслідок якого загинули люди.

Коли ми говорили про тур з фільмом, я завжди говорила про Миколаїв, тому я дуже рада, що ми саме тут. Вчора ми почали у Києві з передпрем'єрним показом, а сьогодні ми в Миколаєві, в першому місті у цьому турі.

Вона наголосила, що фільми, книги та інші форми мистецтва створюють можливість осмислити реальність та відкривають діалог між українським глядачем і творцем.

Робота над фільмом

Початок роботи над фільмом припав на 2020, коли пандемія COVID-19 уповільнювала процес знімання.

"Я розуміла, що це дуже така історія кінематографічна, але насправді водночас дуже химерно було про це знімати, бо це його родина, яка також уже й моя родина", — розповіла Цілик.

Чоловік режисерки, Артем Чех, був поруч із нею на кожному кроці створення фільму. Ірина підкреслила важливість працювати з близькими, але й відзначила виклики.

Насправді зі всіх боків це купа відповідальності, проблема тут ще в тому, що твоя дитина при всій групі каже мамі, чого вона така пихата.

Цілик зауважила, що роман ще більш жорсткий і чесний, але вона обрала інший підхід для кінострічки. Також вона поділилася історією про свого чоловіка, який у дитинстві ненавидів музику, а мати та ветеран Фелікс змушували його грати.

"Як дитинство закінчилося, як музична школа закінчилася, так ще більше жодного разу в житті за фортепіано не сів", — каже Ірина.

Молодий Тимофій грає на фортепіано
Молодий Тимофій грає на фортепіано. Кадр з трейлеру

У фільмі автори використали реальний одяг героїв, зберегли атмосферу тих часів за допомогою продуктів та музики. Режисерка розповіла, що актор Юрій Іздрик, у котрого це дебютний фільм, пошкодив собі руки на зйомці одній зі сцен.

"Занадто сильно штовхнули Іздрика, а той впав по справжньому на асфальт і сильно собі розбив руку. Він про це не сказав, у нього був збитий лікоть, але він працював просто до останнього", — згадує Ірина Цілик.

Режисерка до цього була у Миколаєві у листопаді 2023 року, тоді влаштовувала поетичні читання разом із Сергієм Жаданом та Андрієм Любкою.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок