Проти реклами наркотиків: у Миколаєві молодь разом з поліцією замальовувала сайти з продажу наркоречовин

Проти реклами наркотиків: у Миколаєві молодь разом з поліцією замальовувала сайти з продажу наркоречовин

У Миколаєві 11 квітня відбулася акція за ініціативи поліції та громадської організації "Друге дихання", метою якої є ліквідації реклами заборонених речовин. У заході взяли участь 35 людей, які зафарбували написи на стінах будівель в Інгульському районі міста.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з організаторами та учасниками події.

Житель Миколаєва Сергій каже, що підтримує ініціативу щодо ліквідації реклами сайтів з продажу наркотиків. Чоловік розповідає, сам зустрічався з клієнтами подібних ресурсів, коли ті шукали закладки у дворі.

"Зараз, слава Богу, все це трошки припинилося, за допомогою правоохоронних органів, які слідкують за цим: вже люди не ходять, не риються, не шукають. Крім цього, не створюють небезпеку ні для себе, ні для навколишніх, ні для дітей", — говорить Сергій.

Житель Миколаєва Сергій Менчук.
Житель Миколаєва Сергій Менчук. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Участь у заході взяли й вихованці міського інтернату № 7, розповіла керівниця сектору ювенальної превенції Миколаївського районного управління поліції Інна Загарій.

"У нашій роботі дуже важлива профілактика саме з цим елементом, оскільки щодня ми стикаємося на вулицях міста з написами невідомого походження. А неповнолітні — найбільш нестійкі психологічно", — пояснює вона.

Начальниця центру ювенальної превенції Миколаївського районного управління поліції Інна Загарій
Начальниця центру ювенальної превенції Миколаївського районного управління поліції Інна Загарій. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Президент Федерації змішаних єдиноборств Миколаївської області Андрій Мавродієв каже, до акції долучилися восьмеро юних спортсменів.

"Бачив багато людей, які псували своє життя: мої знайомі, однокласники. Це дуже бентежить. Хочу направляти молодь і розвивати, а також агітувати за те, щоб такого не було", — говорить Мавродієв.

Тренер змішаних бойових єдиноборств Андрій Мавродієв.
Тренер змішаних бойових єдиноборств Андрій Мавродієв. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Начальник управління молодіжної політики Миколаєва Арсен Гаспарян стверджує, основною метою акції є формування у молоді активної життєвої позиції — неприйняття вживання наркотиків.

Громадська організація "Друге дихання" влаштовує такі акції принаймні двічі на рік, розповів тренер-консультант організації Сергій Самойленко.

На думку чоловіка, подолати рекламу наркотиків такими темпами неможливо. Головне — звертати увагу на це явище та об’єднувати зусилля небайдужих громадян, влади та правоохоронців.

Привертаємо увагу, тому що багато людей на цей час страждають від алкогольної та наркотичної залежності. Ми стараємося таким чином рекламувати допомогу та тверезий спосіб життя.
Тренер-консультант громадської організації "Друге дихання" Сергій Самойленко.
Тренер-консультант громадської організації "Друге дихання" Сергій Самойленко. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

За даними Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, за 2023 рік у регіоні виявили понад 750 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок