Перейменування вулиць на Миколаївщині: в Очакові затвердили нові назви вулиць

Перейменування вулиць на Миколаївщині: в Очакові затвердили нові назви вулиць

Напис "Я люблю Очаків"
Декоративна стела з назвою міста. Очаків, травень 2023 року.

У місті Очаків Миколаївського району перейменували три вулиці. Розпорядження "Про перейменування вулиць на території Очаківської територіальної громади" 18 березня 2024 року підписав Очаківський міський голова Сергій Бичков.

Про це 19 березня повідомили на сайті Очаківської міської ради.

Документ ухвалено з метою виконання норм Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики і деколонізації топонімів".

Відповідно до розпорядження змінено назви:

  • вулиці Суворова на вулицю Володимира Ободенка;
  • вулиці Шмідта на вулицю Олега Мединського;
  • вулиці Кутузова на вулицю Героя України Миколи Ніконова.

Перейменування відбувається без зміни нумерації будівель, комунальні служби мають виготовити і встановити аншлаги з новими назвами вулиць на будівлях комунальної власності та на перехрестях вулиць, зазначено у документі.

Що відомо про перейменування топонімів

  • Топонімічна комісія пропонує перейменувати понад 200 об’єктів у Миколаєві, відповідно до законів про деколонізацію та декомунізацію.
  • У Миколаївській області планують перейменувати десять населених пунктів у Баштанському, Вознесенському та Миколаївському районах. Відповідне рішення підтримали члени комітету питань з організації державної влади.
  • Комітет Верховної Ради України з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування під час засідання 21 лютого підтримав перейменування Южноукраїнська, що на Миколаївщині, на Гард.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок