"Спостерігаємо щотижневе поступове збільшення кількості хворих": фахівець розповів про епідситуацію на Миколаївщині

"Спостерігаємо щотижневе поступове збільшення кількості хворих": фахівець розповів про епідситуацію на Миколаївщині

На Миколаївщині станом на 17 грудня 2023 року лікарі спостерігають незначний ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання, що відповідає щорічним сезонним показникам. Загалом в області протягом тижня захворіли майже 3,5 тисячі людей, з них 408 — на COVID-19. Пік захворюваності прогнозують в лютому.

Про епідситуацію кореспондентам Суспільного розповів заступник генерального директора Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб Михайло Микитенко.

Зі слів Михайла Микитенка, у 2023 році в Міністерстві охорони здоров'я прийняли рішення, що COVID-19 буде входити до загальної статистики захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями.

"Наприклад, у Миколаївській області за останній тиждень захворіло 3 462 людини, з них на COVID-19 — 408. А щодо епідпорогу, то рівень захворюваності не досягає підпорогу десь на 34 відсотки. Ми спостерігаємо щотижневе поступове збільшення кількості хворих на гострі вірусні інфекції", — говорить заступник генерального директора Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За словами Микитенка, незначне зростання захворюваності відповідає щорічним сезонним збільшенням хвороб.

"У Миколаївській області прогнозується пік захворюваності на лютий місяць", — каже Михайло Микитенко.

Зменшилася кількість захворюваності серед дітей. У цьому зіграло роль дистанційне навчання та зменшення спілкування в колективах.

"Дітей небагато реєструються, можливо, це пов'язано зі зменшеною кількістю звернень. Насправді зараз (станом на грудень — ред.) штам "Омікрон" у нас циркулює в Миколаївській області й перебіг його не викликає якихось ускладнень. Я маю на увазі, особливо в щеплених людей перебіг ковіду відбувається більш м'яко і не викликає ускладнень. Також навчальні заклади перебувають переважно на дистанційному навчанні. Це, мабуть, якраз той фактор, що дозволив не підвищувати значно рівень захворюваності серед дітей.", — говорить фахівець.

На Миколаївщині станом на грудень 2023 року не зафіксували випадків захворювання на новий підвид штаму "Омікрон" — "Еріс"Еріс" — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 "Омікрон". "Еріс" виявили в Дніпропетровській, Закарпатській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях.".

Загалом протягом минулого тижня (з 4 до 11 грудня — ред.) в області госпіталізували 166 людей із гострими респіраторними інфекційними захворюваннями.

"166 людей усього госпіталі. З них 59 із коронавірусною інфекцією — це приблизно половина. У розрізі районів ситуація приблизно однакова. Як правило, в північних районах нашої області там, де клімат холодніший, там і спостерігає вищий ріст захворюваності. Якщо брати в область, то до порогу нам ще далеко", — розповідає Михайло Микитенко.

Станом на 17 грудня в області триває вакцинація на базі комунальних закладів охорони здоров'я.

"У середньому за тиждень в області щеплюється 450-500 людей. З таким розрахунком завозиться систематично в область певна необхідна кількість вакцин із розрахунку. Десь раз на тиждень завозимо нову партію вакцин для всіх охочих. Проблеми з наявністю вакцин немає", — каже Микитенко.

Протягом листопада в області зафіксували дві смерті внаслідок COVID-19. Фахівець радить при перших симптомах хвороби звертатися до сімейного лікаря та не займатися самолікуванням.

Що відомо про коронавірус

  • У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.
  • За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.
  • Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип. Офіційно пандемія Коронавірусу у світі завершилася 5 травня 2023 року.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок