Молодший сержант Рудем з позивним "Кім" — військовослужбовець з Миколаївщини. У 2004 році відслужив строкову службу, підписав контракт, далі — ротація в Ірак. У 2011 покинув лави ЗСУ та змінив діяльність. Після початку широкомасштабної російської агресії 2022 року чоловік повернувся в Україну та пішов на фронт. Під час виконання завдання військовий отримав поранення. Позаду дві операції на хребті, попереду ще одна. Зараз Рудем служить в одному з Миколаївських територіальних центрів комплектування.
Своєю історією 39-річний військовий поділився з кореспондентами Суспільного.
Роль сержанта на полі бою
Звання молодшого сержанта чоловік отримав під час широкомасштабної війни. "Кім" каже — за званнями ніколи не гнався, так вирішили його командири та побратими.
Потрібно розуміти й підготувати особовий склад, каже Рудем про роль сержанта на полі бою.
"Тут насамперед інше розуміння того, що відбувається. Ти маєш бути впевнений, хто перебуває у тебе по флангах, хто всередині і які можеш команди дати. Якщо ти знаєш, що там нуль, я про людей, ніякого результату не буде", — говорить молодший сержант.
З іншого континенту
До повномасштабного вторгнення чоловік працював за кордоном. 24 лютого 2022 року Рудем перебував у Південній Америці.
"Працював в одній з охоронних компаній, які супроводжували вантажі. Не допускали потрапляння заборонених речовин на борт суден. І якраз в цей час ми перебували в Бразилії, коли почалась повномасштабна війна. Ми відійшли від причалу — 10 днів переходу до Іспанії. В Іспанії я висадився, перелетів до Варшави. І звідти вже на автобусі добрався до Львова. Зі Львова до Миколаєва, і все", — пригадує військовий.
Обереги, які допомагали морально
Боєць носив із собою ляльку-оберіг, яку знайшов у сухпайку. Каже, обереги допомагали йому морально.
"Того часу дуже були розповсюджені сухі пайки. Пакетики, там цукерки, сухарі. Ну, і ще там що-небудь. Іноді були картинки. Вона (лялька-оберіг — ред.) в мене була в задній плиті. Вона мені прикривала спину", — каже "Кім".
Візьміть сіль, вона вас вбереже.
"Колись нам сказали візьміть сіль. І в мене був такий вузлик з сіллю. Я і камуфляж з ним прав. Не знаю, що там від нього залишилось, але він був завжди зі мною. Але в день поранення, він опинився в іншій кишені іншого камуфляжу", — пригадує Рудем.
Мова йде про 16 вересня 2022 року. Тоді, "Кім" з побратимами потрапили під російський артобстріл.
"Ми їхали на штурм і не доїхали. Нас накрила арта. І всі хлопці, які були на бронетранспортері, скажімо так, більшість вийшли зі строю. І я в їхньому числі. Це було два осколкових в ногу. Точніше в обидві ноги й перелом хребта", — додає військовослужбовець.
Реабілітація
Вдома у Рудема висять дерев’яні мапи міст, де він лікувався та відновлювався.
"Ужгород — це особливе місце. До слова, там розташований нейрохірургічний центр, в якому я також лікувався", — говорить боєць.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.