У Миколаєві колектив театру драми та музичної комедії запропонував перейменувати вулицю Дунаєва на Саксаганського

У Миколаєві колектив театру драми та музичної комедії запропонував перейменувати вулицю Дунаєва на Саксаганського

У Миколаєві колектив театру драми та музичної комедії запропонував перейменувати вулицю Дунаєва на Саксаганського
Будівля Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії на вулиці Дунаєва, яку планують перейменувати. Фото: Юлія Філімон/Суспільне

Колектив Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії звернувся з відкритим листом до топонімічної комісії міськради. Вулицю Дунаєва, де розташована будівля театру, пропонують перейменувати на вулицю Саксаганського замість Привозної.

Лист опублікували на офіційній сторінці закладу.

На цій вулиці, дійсно, був розташований ринок, який пам'ятають миколаївці. Проте, зважаючи на те, що на цій вулиці розташований український Національний театр (один з найстаріших театрів півдня України), звертаємося до топонімічної комісії з клопотанням про перейменування вулиці Дунаєва на вулицю Саксаганського.

Попередньо члени топонімічної комісії обговорили перейменування вулиці Дунаєва на вулицю Привозна.

"Творчий колектив Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії вітає ініціативи, які висуває топонімічна комісія щодо перейменування вулиць міста Миколаєва в рамках дерадянізації /дерусифікації. Проте вважаємо за потрібне звернути увагу членів комісії на недоцільність перейменування вулиці Дунаєва, на якій розташовано театр, на вулицю Привозну", зазначив у відкритому листи колектив театру.

У творчому закладі запропонували перейменувати вулицю на Саксаганського, навівши аргументи:

  • Панас Карпович Саксаганський — один з корифеїв українського театру, народився на території сучасної Миколаївської області (село Кам'яно-Костувате, Вознесенського району);
  • Проходив військову службу у 58-му Празькому піхотному полку, розташованому у місті Миколаєві та почав акторську діяльність саме в Миколаєві.

"Можливо, доцільніше було б запропонувати перейменувати вулицю Дунаєва на Театральну, проте така вулиця в Миколаєві вже існує, хоча й не дуже зрозумілі мотиви її розміщення в районі, в якому жодного театру досі нема. До того ж вулиця Саксаганського гармонійно доповнить пропозицію топонімічної комісії щодо перейменування вулиці Потьомкінської на вулицю Кропивницького", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про перейменування вулиць Миколаєва

  • Вулиця Московська в місті остаточно отримала назву Маріупольська. Відповідне рішення депутати міськради ухвалили під час засідання 28 липня 2022 року
  • За словами Олександра Сєнкевича, у Миколаєві варто відновити роботу комісії з перейменування топонімів, адже в місті залишилися назви вулиць, які належать до радянської історії або пов’язані з РФ: вулиці Пушкінська, Гвардійська, 295-ї стрілкової дивізії тощо.
  • Депутати Миколаївської міської ради затвердили склад "Комісії з питань перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". До складу включили ім’я генерала Дмитра Марченка — з приміткою "за згоди".
  • Три депутатські комісії Миколаївської міської ради станом на 10 квітня 2023 року погодили проєкт положення щодо "Перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". Головна відмінність нового документу від положення, що діяло з 2015 року — чітко прописаний механізм створення топонімічної комісії.
  • У Миколаєві презентували результати опитування у рамках проєкту "Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва". У ході дослідження на мапі міста виявили 154 вулиці, назви яких пов'язані з Росією. Окрім того, є вулиці, які мають однакові назви та ті, що потребують уточнення.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок