У місті Южноукраїнськ 25-го вересня на засіданні комісії з перейменування підбили підсумки громадського обговорення щодо перейменування міста. Шляхом голосування найбільша кількість містян підтримала назву Південноукраїнськ.
Про це повідомили на офіційному сайті міської ради.
У Южноукраїнську до 23-го вересня тривало голосування щодо нової назви. Місцеві жителі вибирали з трьох варіантів — Бугогард, Гард, Південноукраїнськ.
"Після підрахування анкет переважну кількість голосів набрала назва Південноукраїнськ, а саме — 3 071 голос, за назву Гард проголосувало — 672 жителі міста, за Бугогард — 56. Були й зіпсовані бюлетені, їх кількість склала — 27", — повідомили в міській раді.
Загалом у голосуванні взяли участь 3 826 містян.
Як зазначили у міській раді, узагальнений звіт щодо результатів опитування оприлюднять на офіційному сайті міста 2 жовтня.
Що відомо про перейменування Южноукраїнська
- У травні 2022 року в Южноукраїнську тривало обговорення щодо перейменування назв вулиць населених пунктів міської територіальної громади. Також планували змінити назву і Южноукраїнська. Питання активізувалося через військові дії РФ на території України.
- Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував змінити назви декількох населених пунктів у Миколаївській області через їхній "російськомовний характер". Зокрема, зі слів Тараса Кременя, йдеться про такі населені пункти як Первомайськ, Южноукраїнськ, Арбузинка та Луч.
- Відповідно до пакета Законів про декомунізацію, що набули чинності у травні 2015 року, в Южноукраїнську перейменували майже 40 вулиць.
- 27 квітня 2022 року колишня Южно-Українська АЕС була перейменована в Південноукраїнську атомну електростанцію.
- Протягом 2021 — 2022 років до Южноукраїнської міської ради було декілька звернень від уповноваженого з питань захисту української мови Тараса Креміня щодо приведення у відповідність назв населених пунктів і вулиць до стандартів державної мови. Якщо адаптувати назву Южноукраїнськ до норм і правил мови, то перейменувати можна на Південноукраїнськ. Ініціативна група жителів виступає за зміну назви на Гард.
- За словами доктора історичних наук Юрія Котляра, Південноукраїнськ є переходом на україномовну версію старої назви. Другий варіант нової назви міста — повернення та згадка справжнього історичного коріння найменування цієї місцевості — це назва Гард. Сама назва "гард" означає захисник, а "гарда" — своєрідна захисна частина різноманітної холодної зброї.
Читати ще
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.