Перейти до основного змісту
Таємниці "нульового" поверху. Жителям Миколаєва показали залаштунки бібліотеки

Таємниці "нульового" поверху. Жителям Миколаєва показали залаштунки бібліотеки

Таємниці "нульового" поверху. Жителям Миколаєва показали залаштунки бібліотеки
Старовинні книги, 15 вересня 2023 року. Фото: Агенція розвитку Миколаєва/Facebook

У Миколаєві 15 вересня 2023 року містянам показали залаштунки обласної універсальної наукової бібліотеки. Також відкрили доступ до "нульового" приміщення та інших місць, де зберігаються книги 300-річної давнини.

Про це повідомляє Агенція розвитку Миколаєва у Facebook.

Дослідницька екскурсія "ПРОщо: залаштунки миколаївської бібліотеки" відбулась у рамках Фестивалю актуального мистецтва "Mykolaiv ART Week: MEMORY".

"Закритий фонд". Жителям Миколаєва показали залаштунки бібліотеки
Відвідувачі за лаштунками бібліотеки, 15 вересня 2023 року. Фото: Агенція розвитку Миколаєва/Facebook

За словами директорки бібліотеки Вікторії Агаркової, будівля вабить незвичним плануванням — з фасаду це триповерховий будинок, а в середині сім поверхів, що закриті для відвідувачів.

"На найнижчому з них зберігаються рідкісні краєзнавчі видання. Це понад 1000 книжок, які пов’язані з історією міста. Зокрема, частину цієї колекції отримали у спадок від ліквідованих бібліотек Штурманського училища та Маріїнської гімназії у Миколаєві. Є й такі, що дарували установі у різні часи. Зокрема, після смерті Микола Аркаса його дружина передала в дар бібліотеці 47 книжок свого чоловіка", — йдеться у повідомленні.

"Закритий фонд". Жителям Миколаєва показали залаштунки бібліотеки
Книга, 15 вересня 2023 року. Фото: Агенція розвитку Миколаєва/Facebook

У колекції стародруків є понад 700 примірників рідкісних видань до 1830 року. Найстаріше видання — франко-італійський словник 1686 року.

Загалом бібліотечна колекція старовинних видань до 1917 року налічує понад 50 тисяч примірників. Це не лише книжки, а й періодика (старовинні газети й журнали).

"Ми їх зберігаємо суто з історичної точки зору. Це російські наукові видання. Так званий "закритий фонд". Тобто, якщо вам потрібно попрацювати з умовним виданням російською мовою, ви заповнюєте відповідну форму, і ми вам надаємо дозвіл працювати з цим виданням у бібліотеці", — розповідає Вікторія Агаркова.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Топ дня
Вибір редакції
На початок