Функціонування державної мови у сфері торгівлі та послуг: у Миколаєві перевірили підприємців

Функціонування державної мови у сфері торгівлі та послуг: у Миколаєві перевірили підприємців

У серпні 2023 року в Миколаєві продовжують перевіряти сферу торгівлі та сферу послуг щодо дотримання вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Про це повідомили на сайті Миколаївської міської ради.

"Згідно з Законом ("Про забезпечення функціонування української мови як державної" — ред.), зовнішня реклама, оголошення, вказівники, вивіски та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується для інформування про товари, роботи, послуги мають подаватися державною мовою. Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова" .

У серпні 2023 року фахівці районних адміністрацій здійснили 248 перевірок щодо дотримання закону про функціонування української мови у сфері торгівлі. У результаті деякі підприємці отримали попередження.

В Інгульському районі на початку серпня обстежили 142 заклади, 23 з них надали попередження щодо усунення порушень. Під час рейду фахівці звертали увагу на назви, рекламні оголошення тощо.

В адміністрації зазначили, що з початку 2023 року склали 13 комісійних актів порушення, які були направлені до секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови. За дев'ятьма актами після роз'яснювальної роботи порушення щодо вимог закону — усунули.

У Корабельному районі протягом тижня з 31 липня по 6 серпня 2023 року обстежили 65 установ. Там виявили п'ять порушень та надали чотири попередження.

У Центральному районі від початку серпня перевірили понад 20 закладів сфери торгівлі та послуг. З власниками семи закладів провели роз'яснювальні бесіди.

У Заводському районі обстежили 21 установу. Надали попередження шести власникам та склали акти щодо зміни назв та рекламних носіїв.

Що відомо про дотримання Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

  • У першому півріччі 2023 року до Уповноваженого із захисту державної мови надійшло удвічі більше звернень громадян про порушення мовного закону, ніж за аналогічний період минулого року. Про це інформує пресслужба офісу Уповноваженого.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок