Виставка та майстер-класи. У Миколаєві відбулися заходи до Міжнародного дня музеїв

Виставка та майстер-класи. У Миколаєві відбулися заходи до Міжнародного дня музеїв

Виставка та майстер-класи. У Миколаєві відбулися заходи до Міжнародного дня музеїв
Миколаївський музей флоту, 20 травня 2023 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Миколаївський музей суднобудування 20-го травня відзначив Міжнародний день музеїв. У закладі відбулася виставка, присвячена маякам Північного Причорномор’я, спецпогашення марок і конвертів із зображеннями цих маяків та майстер-класи для дітей і дорослих.

На заході побували кореспонденти Суспільного.

Про свято в закладі розповіла завідувачка Музею флоту Тетяна Мітковська.

"У нас свято виставка — "Вогні півдня. Люди-маяки", присвячена маякам – дороговказам Миколаївської, Херсонської – взагалі Північного Причорномор’я. Мабуть, вона символічна, тому що дороговкази у нас дуже світлі, дуже яскраві й вони нам вказують на наше краще майбутнє", — говорить Тетяна Мітковська.

музей
Фотовиставка, присвячена маякам. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Миколаївська художниця Леся Сайклвська брала участь у майстер-класах з малювання маяків.

"Спочатку я потрапила на майстер-класи, як курсант – помалювати, а потім мене запросили, як тренера, попрацювати з людьми – помалювати маяки у техніках Петриківського, Таврійського розпису. І деякі роботи я зробила саме як зразки такі. І так вийшло, що декілька робіт обрали саме для марок", — розповіла Леся Сайковська.

музей
Художні роботи представлені на виставці. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Ідея відобразити світлини маяків в марках належить краєзнавиці Тетяні Чичкалюк.

"Я звернулася до своєї "Ассоль", вона вже сама по собі живе рік на теренах України та Європи. Я звернулася до Жеваги Віктора – видатного митця, керівника карикатуристів Одеси, попросила: "Постав її біля якогось маяка!" І він поставив біля красивого, стрункого маяка. А виявилося, що той маяк мав назву "Русский". Було дуже прикро. І ми звернулися до архівів і на карті, яку ми зробили та презентуємо, ми її відновили – було написано "Маяк Святотроїцький", — говорить віцепрезидентка "Національної туристичної асоціації" Тетяна Чичкалюк.

музей
Марка "Ассоль вже не та...". Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Враженнями після відвідування музею миколаївці поділилися із Суспільним.

"Мабуть, як у більшості миколаївців, хтось у родині працював у галузі, пов’язаній із суднобудуванням. Мій батько все життя пропрацював на суднобудівному заводі. І тому ця частина історії міста – це і частина моєї сімейної історії", — розповів відвідувач Констянтин Картузов.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок