На Миколаївщині працюють майже всі заклади профтехосвіти — заступниця директора департаменту освіти і науки

На Миколаївщині працюють майже всі заклади профтехосвіти — заступниця директора департаменту освіти і науки

На Миколаївщині працюють майже всі заклади профтехосвіти — заступниця директора департаменту освіти і науки
Ілюстративне фото. УНІАН

Понад дев’ять тисяч студентів навчаються в 24 закладах професійнотехнічної освіти Миколаївщині. Станом на 20 травня в області 16 закладів працюють в режимі офлайн. Використовується і змішана форма: дистанційні теоретичні заняття поєднуються з очною виробничою практикою.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Людмила Комісарова.

За словами Людмили Комісарової, в області за умов безпекової ситуації з початку нового навчального року працюватиме в очному форматі 21 заклад.

За час повномасштабного вторгнення десять закладів профтехосвіти були пошкоджені російськими обстрілами. Як розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки, найбільших змін у роботі зазнав Снігурівський професійний ліцей. Вісім місяців територія громади була під окупацією. Станом на травень 2023 року всі викладачі ліцею перебувають на простої, навчальний процес не відбувається.

"Планували із першого вересня 2023 року розпочати освітню діяльність. Це можливо за кількох умов. Перше — безпека здобувачів освіти, друге — чи залишилися кадри на Снігурівщини, чи зможуть надавати якісну освіту. Третє — матеріальна база. Приміщення ліцею пошкоджене. Колектив позабивав ОСБ—плитами вікна, знайшли двері, те що залишилося від матеріальної бази — трактори, жарові шафи тощо відновлюють",— розповіла Людмила Комісарова.

Заступниця директора департаменту освіти зауважила, що регіональна рада станом на травень 2023 року не затвердила регіональне замовлення для цього закладу. Заплановано здійснити анкетування дітей Снігурівської громади, чи бажають вони вступити до ліцею. До повномасштабної війни тут навчалися близько 400 учнів.

"На Снігурівщині 209 випускників дев’ятих класів і 128 одинадцятикласників. Може бути, що ми не наберемо здобувачів освіти, тому що дуже малий контингент. Кожний заклад буде боротися за кожного учня дев’ятого класу, щоб пішов у 10—11 класи, адже це теж навантаження педагогічного колективу. А зі 128 одинадцятикласників, розуміємо, десь 50 відсотків підуть у виші", — сказала Людмила Комісарова.

Керівник Снігурівського професійного ліцею Олег Нартов розповів, що станом на 20 травня ремонтують приміщення, будівля вже під’єднана до енергопостачання, частину техніки для навчання найшли та відновили.

"Плекаємо надію, що навчальний заклад відкриється, хоча б онлайн. Багато людей повертається. Передзвонимо батькам та дітям, які нам телефонували протягом цього року і будемо намагатися сформувати контингент студентів. Педагоги, майстри—майже всі залишилися. Ліцей може запропонувати професії, що затребувані на ринку — водій, слюсар, кухар-кондитер, маляр-штукатур тощо", — наголосив Олег Нартов.

Зі слів Людмили Комісарової, на наступний навчальний рік вже затверджені обсяги державного замовлення для закладів профтехосвіти області — це 4 444 людини.

Здобувати освіту можуть як учні дев'ятих та одинадцятих класів, так і старші за віком люди, які хочуть підвищити кваліфікацію або змінити професію. Досвід навчання дорослого населення на Миколаївщині, каже посадовиця, має Південноукраїнський професійний машинобудівний ліцей, де є навчально — практичний центр сучасних зварювальних технологій. Дві групи по 15 людей вже отримали професію зварника.

"Головна вимога навчання дорослого населення, що роботодавець зацікавлений і надає робоче місце людині, яка закінчила курси з часткової кваліфікації. Позитив—невеликий термін навчання, три тижні людина навчається, отримує вузкопрофільну кваліфікацію і відразу йде працювати. Ми зараз збираємо інформацію від роботодавців щодо потреб на їхніх підприємствах з перепідготовки дорослого населення", — розповіла Людмила Комісарова.

Що відомо про заклади профтехосвіти Миколаївщини

Станом на 20 травня в Миколаївській області працює 24 заклади професійно—технічно освіти: два училища, 17 професійних ліцеїв, що мають дві філії, три вищих професійних училища, один навчальний центр при кримінально — виконавчих установах закритого типу.

В умовах воєнного стану 933 працівники здійснюють свою діяльність в закладах професійно—технічно освіти. 56 чоловік перебувають за межами України.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок