Шістдесят п’ять вихованців клубу східних єдиноборств джиу—джитсу та айкідо віком від чотирьох до 17-ти років подолали п'ятнадцятикілометрову дистанцію поблизу села Мигія. 13-го травня 2023 року йшли за скороченим маршрутом до Іванівського мосту. Це традиційний похід миколаївських спортсменів Первомайським районом області.
Про це розповів кореспондентам Суспільного керівник Миколаївської міської молодіжної організації японської культури "Татікадзе" Євген Сандул.
За словами Євгена Сандула, підлітки підіймалися скелями, долали водні перешкоди вузькими стежками та дерев’яними переправами. Пів шляху спортсмени пробиралися крізь хащі.
"Ми вже кілька років з дітьми мандруємо таким шляхом — від Мигії до Іванівського мосту. Але в цьому році з війною ми цього не можемо зробити, бо кожного року це з ночівлею. Фізичні показники теж покращуються, це відпочинок на свіжому повітрі. У дітей з’являється дуже гарний апетит", — розповів Євген Сандул.
Технік Національного природного парку "Бузький Гард" Олег Циганков розповів, якими місцями пролягає маршрут дітей.
"Вони йдуть за маршрутом: протипанська скеля, краєвид на запорізький поріг, він ще називається "Інтеграл". Краєвид на село Грушівка, що навпроти знаходиться. І побачать слаломну трасу", — сказав Олег Циганков.
Першими в колоні йдуть найменші вихованці, тренери їх називають "пупси". Далі трохи старші хлопці та дівчата. Замикають групу 16 — 17-річні спортсмени.
Перша перешкода — підйом на скелю. "Пупсам" допомагали батьки або тренери.
Спускається група зі зворотнього боку скелі. Згодом побачила Мигійське радонове озеро.
Подолав кілька кілометрів семирічний Ярослав. У поході він з мамою Юлією. Хлопець займається східними єдиноборствами з грудня 2022 року. Каже, що похід важчий за тренування, але цікавіший.
"Важче. Бо він дуже великий і довгий. Мені сподобалось, як ящірка потрапила під дерево. Поповзла і намагалась зачаїтися", — розповів хлопець.
"Я думаю, дуже позитивно дітям, молоді та навіть батькам треба виїжджати на такі заходи, щоб відключитися від поточних проблем", — говорить Юлія, мама Ярослава.
Наймолодший учасник групи чотирирічний Владислав пішов у похід з мамою Тетяною. У Миколаїв сім’я переїхала восени з Херсона. За словами мами Тетяни, хлопець майже одразу почав займатися єдиноборствами.
"Не вагалися, йому подобається прогулянка така", — каже Тетяна.
На шляху ще одна височина з краєвидами на річкові пороги. Ще кілька кілометрів хащами, очеретом та стрибків по скелястому камінню. Маршрут в один бік пройдено. Долали його чотири години.
Учасниця походу шестирічна Арина два роки займається айкідо, поділилась враженнями від мандрівки.
"Бачили річку. Сходили на гору. Найскладніші ділянки маршруту — на гору дертися", — розповіла Арина.
За словами учасника походу Івана Сипка, у таких випробуваннях гартується витривалість.
"Ти переживаєш екстремальні ситуації та витримуєш значні навантаження", — каже Іван Сипко.
За словами керівника міської молодіжної організації японської культури "Татікадзе" Євгена Сандула, майже п’ятнадцять кілометрів різновікова група подолала за трохи більше ніж вісім годин.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram