Перейти до основного змісту
Зменшилась кількість охочих взяти дітей на усиновлення — начальниця Служби у справах дітей Миколаївської ОВА

Зменшилась кількість охочих взяти дітей на усиновлення — начальниця Служби у справах дітей Миколаївської ОВА

Зменшилась кількість охочих взяти дітей на усиновлення — начальниця Служби у справах дітей Миколаївської ОВА
Діти йдуть дорогою. Ілюстративне фото: AnnieSpratt/pixabay

Станом на травень 2023 року на обліку Служби у справах дітей Миколаївської обласної військової адміністрації зареєстровано 2 617 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це на 135 дітей менше, ніж за аналогічний період попереднього року. В області зменшилась кількість охочих взяти дітей на усиновлення, втім, найбільше перебуває дітей у родинах опікунів та піклувальниківРізниця між опікою та піклуванням полягає у тому, що опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування – над дитиною у віці від 14 до 18 років. Якщо дитина досягла 14-річного віку, особа, яка виконувала обов'язки опікуна, стає піклувальником..

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Служби у справах дітей Миколаївської обласної військової адміністрації Ірина Пономарьова.

Станом на 13 травня в області 20 дітям надали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. За словами Ірини Пономарьової, дітям статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів був наданий саме через загибель батьків.

"Найбільше таких дітей в містах Очаків та Миколаїв. Також в Куцурубській, Веселинівській громадах, в селах Радсад та Мішково-Погорілове, де постраждали по двоє діток ", — сказала Ірина Пономарьова.

На обліку Служби у справах дітей Миколаївської ОВА зареєстровано 2 617 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це на 135 дітей менше, ніж за аналогічний період 2022 року. В області функціонують 43 дитячі будинки сімейного типу та 121 прийомна сім'я, в яких виховується 539 дітей.

Кількість людей, які бажають надати прихисток дітям-сиротам та дітям, які позбавлені батьківського піклування, каже начальниця обласної Служби у справах дітей, залежить від певної форми сімейного виховання. На Миколаївщині протягом року 95 сімей завершили підготовку за програмою "Дитина не сама" і готові приймати дітей, які опинилися без батьківського піклування.

"Із них одна шоста громадян (16 родин — ред.) почали збирати пакет документів на опіку або усиновлення. На створення прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу ніхто з них не подавав документи", — сказала Ірина Пономарьова.

Також є діти, які потребують влаштування на тимчасове проживання. Їхні батьки потрапили у складні життєві обставини, розповіла Ірина Пономарьова, почали зловживати спиртними напоями, потрібно вилучати дітей.

"Але, на жаль, немає таких родин, які б надали тимчасовий прихисток. Минулого тижня таких дітей було 13. Щоправда, троє дітей у Миколаєві влаштували в дитячий будинок сімейного типу. Зараз розглядають двох кандидатів з інших областей, які погоджуються взяти дітлахів, через програму "Дитина не сама", — розповіла посадовиця.

Навчання кандидатів, які подають заяви на оформлення сімейних форм виховання, відбувається через Миколаївський обласний центр соціальних служб.

"Дуже чекаємо кандидатів в батьки-вихователі. У квітні 2023 року завершили підготовку одні кандидати і у нас буде створений один дитячий будинок сімейного типу, у який плануємо влаштувати родинну групу з п'ятьох дітей", — розповіла начальниця Служби у справах дітей Миколаївської ОВА.

Станом на травень 2023 року, говорить Ірина Пономарьова, зменшилась кількість охочих взяти дітей на усиновлення, втім, найбільше перебуває дітей в родинах опікунів та піклувальників.

"Адже, якщо дитина залишилась без батьківського піклування, то Службою у справах дітей вживаються заходи з пошуку родичів. Відповідно до змін законодавства можна за спрощеною процедурою отримати дитину під опіку", — сказала Ірина Пономарьова.

Із початку повномасштабних військових дій в Україні діти, які перебували у закладах інституційного догляду та виховання, розповіла Ірина Пономарьова, були евакуйовані за межі області або у безпечні громади Миколаївщини, здебільшого це Вознесенський та Первомайський райони області.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок