На Миколаївщини внаслідок обстрілу пошкоджений єдиний в Україні мобільний шпиталь Червоного Хреста

На Миколаївщини внаслідок обстрілу пошкоджений єдиний в Україні мобільний шпиталь Червоного Хреста

На Миколаївщини внаслідок обстрілу пошкоджений єдиний в Україні мобільний шпиталь Червоного Хреста
Пошкоджений внаслідок обстрілів мобільний шпиталь. Миколаївщина, 7 травня 2023 року. Фото: Червоного Хреста/Facebook

Внаслідок російського ракетного обстрілу сьомого травня був пошкоджений мобільний шпиталь Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України на території Костянтинівської територіальної громади. Травмованих і загиблих немає.

Про це Суспільному розповів заступник голови Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста Аркадій Дабагян.

Станом на 8 травня поліція зафіксувала факт пошкодження майна. Медичне обладнання, технічні засоби та меблі в середині мобільного шпиталю після обстрілу непридатні для подальшого використання. Також вибиті вікна, пошкоджена гідравлічна система, внутрішнє обладнання, електрика.

"Ззовні корпус вцілілий. Правоохоронці зафіксували факт пошкодження. Але це тільки факт. Далі, зважаючи на те, що це майно стало частиною кримінального провадження, експерти будуть ретельно описувати, що саме сталося з обладнанням, з причепом, зроблять оцінку пошкоджень. Важко сказати суму пошкоджень. На відновлювальні роботи піде три тижні", — розповів Аркадій Дабагян.

Пошкоджене медичне обладнання не підлягає ремонту, каже Аркадій Дабагян, потрібно закуповувати нове. В середині наслідки пошкоджень буде ліквідовувати інженерний підрозділ аварійно-рятувальної служби Товариства Червоного Хреста України.

"Певне обладнання ми не зможемо профінансувати в повному обсязі, його відновлення, але маємо можливість його замінити, зняти та поставити нове. Всі внутрішні роботи із заміни електрики, кондиціювання, вентиляції, забезпечення гідравліки тощо зробимо власними силами", — сказав Аркадій Дабагян.

мобільний шпиталь Червоного Хреста
Пошкоджене обладнання мобільного шпиталю. Фото: Червоного Хреста/Facebook

Мобільний шпиталь Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста — єдиний в Україні. Був придбаний за гроші Червоного Хреста Сінгапуру.

"Ми його завозили від виробника і точно знаємо, що така система існує в єдиному екземплярі. Це гуманітарна допомога, але не у вигляді безпосередньо цієї машини. Сінгапур профінансував, а ми придбали у виробника за ці гроші", — пояснив Аркадій Дабагян.

Шпиталь працював у різних громадах Миколаївщини. У Костянтинівській територіальній громаді розташовувався протягом двох останніх місяців. Шпиталь обладнаний всім необхідним медичним устаткуванням для надання амбулаторних послуг.

"Наступного тижня мав переїжджати в іншу громаду, але не встигли. Це великий причіп, що перетворюється в амбулаторію. Будь-який житель сільської місцевості може отримати медичні послуги, як в міській амбулаторії. Шпиталь налаштований на роботу чотирьох фахівців. Там завжди приймає терапевт, за потреби гінеколог, хірург тощо", — сказав заступник голови обласної організації Товариства Червоного Хреста.

За словами Аркадія Дабагяна, ліквідація наслідків обстрілу не вплине на надання послуг населенню, шпиталь запрацює у звичному режимі на іншій локації.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок