Миколаївській дитячій лікарні передали медикаменти та обладнання від італійських партнерів

Миколаївській дитячій лікарні передали медикаменти та обладнання від італійських партнерів

Миколаївській дитячій лікарні передали медикаменти та обладнання від італійських партнерів
Кисневі концентратори та медичні відсмоктувачі, передані італійськими партнерами дитячій лікарні. Фото: Агенція розвитку Миколаєва

Миколаївська міська дитяча лікарня №2 отримала допомогу від Міжнародного фонду "Terre des Hommes Italia" за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Італії. Це лікарські препарати та медичне устаткування на понад 5 млн грн.

Про це Суспільному розповів комунікаційний менеджер Агенції розвитку Миколаєва Євген Гомонюк.

"Італійські партнери звернулись до Агенції розвитку Миколаєва ще в грудні минулого року, запропонували підтримку у забезпеченні нагальної медичної допомоги. Фонд спеціалізується у наданні допомоги у сфері медицини. У лікарні була потреба, Агенція допомогла сконтактувати з донором, і далі медзаклад сам працював з партнерами щодо реалізації запиту", — розповів Євген Гомонюк.

За словами Євгена Гомонюка, допомога лікарні була надана у дві черги на загальну суму 5 млн 600 тис. грн.

"Взимку передали партію медикаментів і мобільну електростанцію промислової потужності. І другою чергою – устаткування. Це цифрова мобільна рентгенографічна система FDR nano(DR-XD10000), дефібрилятори, кисневі концентратори, ларингоскопи, помпи для безпечного зондового годування, шприцеві інфузійні насоси, операційні столи, відсмоктувачі та мікроскоп для лабораторії", — розповів Євген Гомонюк.

Миколаївській дитячій лікарні передали медикаменти та обладнання від італійських партнерів
Устаткування, яке передали для дитячої лікарні італійські донори. Травень 2023 року. Фото: Агенція розвитку Миколаєва

Директорка КНП "Миколаївська міська дитяча лікарня №2" Любов Савчук розповіла, що певна частина медпрепаратів і обладнання вже використовується в роботі закладу, частина устаткування буде введена в експлуатацію згодом, після відкриття хірургічного відділення.

"Нагальна потреба в генераторі потужністю 75 кВт — зрозуміла. Він вже підключений і на випадок відключення електропостачання забезпечує живленням всю лікарню — від приймального відділення до реанімації, де діти перебувають на штучній вентиляції легень", — говорить Любов Савчук.

За словами Любові Савчук, міжнародні партнери двічі привозили медикаменти і вироби медичного призначення за визначеною потребою.

"Тільки медикаментами забезпечили заклад на 750 тис гривень. Частина обладнання відразу ж пішла у відділення — кисневі концентратори, сітьові дозатори, дефібрилятори тощо. І ще частина устаткування і обладнання буде використовуватися згодом: є амбітні плани — до 31 грудня 2023 року відкрити в лікарні хірургічне відділення і операційні столи ларингоскопи, електроножі тощо. Поки очікують на його відкриття", — сказала Любов Савчук.

Станом на 5 травня у лікарні отримують медичну допомогу 50 дітей, із них 11 від 1 місяця до 16 років без батьківського піклування. Працює два відділення — інфекційне і соматичне. До повномасштабного вторгнення працювало 5 відділень.

Читайте також

Національний мультипредметний тест. На Миколаївщині планують відкрити 21 пункт тестування

У Миколаєві відкрили виставку картин херсонської художниці

Миколаївські “Сталеві мурахи” доставили гуманітарну допомогу в деокуповані населені пункти Херсонщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок