Призначають весілля на червень-липень. У Миколаєві 15 відсотків пар планують урочисту церемонію реєстрації шлюбу

Призначають весілля на червень-липень. У Миколаєві 15 відсотків пар планують урочисту церемонію реєстрації шлюбу

Призначають весілля на червень-липень. У Миколаєві 15 відсотків пар планують урочисту церемонію реєстрації шлюбу
. Фото: Соколовська Інна / УНІАН

У Миколаєві станом на квітень 2023 року 15 відсотків пар, які подають заяви для реєстрації шлюбу, планують урочисту церемонію із запрошеним гостями. Молодята з весни призначають дати весілля на червень та липень.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Інгульського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Миколаєві Людмила Яцук.

За словами Людмили Яцук, до відділів державної реєстрації актів цивільного стану в Миколаєві звертається багато переселенців з Херсона та області.

"У Херсоні багато обстрілів і небезпечна ситуація, працює тільки один відділ, в більшості громад взагалі не працюють. Звертаються в Миколаїв з різних питань: реєстрація про смерть, про народження, реєстрація шлюбу, отримання повторних документів. Велика кількість людей приїжджає особисто, незначна кількість онлайн", — розповідає Людмила Яцук.

Людмила Яцук говорить, з початку повномасштабного вторгнення й до лютого 2023 року в Миколаєві молодята бажали швидко зареєструвати шлюб, станом на квітень прослідковується тенденція планування весілля.

"Подають заяву і призначають реєстрацію шлюбу на липень, червень, тобто у людей вже є плани, відійшли поступово емоційно від шоку. 15 відсотків — люди, які бажають зареєструвати шлюб урочисто: хочуть запросити родичів, друзів, побратимів", — говорить фахівчиня.

Коли до військових приходять побратими – це дуже зворушливо і приємно, що наші люди дружні та міцні. Планування життя – це хороший знак.

З 27 лютого 2023 стартувала ще онлайн-послуга "Реєстрація шлюбу": подати заяву про шлюб, вибрати час та деталі церемонії можна онлайн.

"До цієї послуги поки підключені не всі відділи, тільки чотири в області – відділ Державного реєстру актів цивільного стану (ДРАЦС) у місті Миколаєві та Центральний відділ ДРАЦС у місті Миколаєві, ще відділ ДРАЦС у місті Первомайську і Южноукраїнський відділ ДРАЦС у Вознесенському районі. Потім наречені приходять безпосередньо на саму реєстрацію шлюбу", — розповіла Людмила Яцук.

Що відомо

  • Миколаївці станом на квітень 2023 року можуть отримати адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через застосунок "Дія". Це реєстрація народження дитини, реєстрація та розірвання шлюбу, реєстрація смерті, витяги з державного реєстру актів цивільного стану тощо.

Читайте також

Обстріли акваторії та збитий безпілотник: як минула доба на Миколаївщині

Жителі Галицинівської громади, що на Миколаївщині, отримали гуманітарну допомогу

Один поверх планують облаштувати під гуртожиток. У Первомайському на Миколаївщині відновлюють амбулаторію

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок