"Будемо позбавлятися російських назв": миколаївські депутати прийняли положення про найменування топонімів

"Будемо позбавлятися російських назв": миколаївські депутати прийняли положення про найменування топонімів

"Будемо позбавлятися російських назв": миколаївські депутати прийняли положення про найменування топонімів
Чоловік встановлює табличку з назвою вулиці. Ілюстративне фото: УНІАН

Під час сесії Миколаївської міської ради 27 квітня депутати затвердили нове "Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів". Згідно з документом, перейменування об’єктів у Миколаєві має здійснювати міська рада за поданням міського голови після отримання рекомендації відповідної комісії та проведення громадського обговорення.

Про це під час прямого ефіру розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

"Будемо позбавлятись російських назв. В нашій країні дуже багато героїв, чим ми пишаємося. Згідно з законодавством, перед тим, як питання буде на громадському обговоренні, потім в сесійну залу на затвердження, будь-яка пропозиція потрапляє на комісію з питань перейменування. Саме вона вивчає доцільність змін і рекомендує до розгляду міської ради", — сказав міський голова.

Комісія з перейменування складатиметься з 15 людей, четверо з них — фахівці міської ради, посадові особи: двоє від Управління з питань культури, двоє від Департаменту архітектури і містобудування. Решта — представники громадськості.

"Це учені-історики, мовознавці, краєзнавці, громадські діячі та інші. Кандидатури 11 представників громадськості до комісії можуть бути висунуті трудовими колективами, громадськими об’єднаннями, депутатами міськради, членами виконкому. Пропозиції щодо кандидатур надсилайте на канцелярію ради", — розповів Сєнкевич.

Склад комісії затверджуватиме міська рада. Якщо кількість кандидатів від громадськості становитиме понад 11 осіб, відбуватиметься рейтингове голосування щодо запропонованих кандидатур.

Що відомо

  • Депутати Миколаївської міської ради VІІІ скликання планують звернутися до Державної судової адміністрації України щодо перейменування Ленінського районного суду міста Миколаєва на Інгульський районний суд відповідно до назви району міста.
  • Ленінський район міста Миколаєва був перейменований на Інгульський у 2016 році відповідно до вимог Закону про декомунізацію в Україні.
  • Три депутатські комісії Миколаївської міської ради у квітні 2022 року погодили проєкт положення щодо "Перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". Головна відмінність нового документу від положення, що діяло з 2015 року — чітко прописаний механізм створення топонімічної комісії.
  • Вулиця Московська в місті остаточно отримала назву Маріупольська. Відповідне рішення депутати міськради ухвалили під час засідання 28 липня 2022 року
  • За словами Олександра Сєнкевича, у Миколаєві варто відновити роботу комісії з перейменування топонімів, адже в місті залишилися назви вулиць, які належать до радянської історії або пов’язані з РФ: вулиця Пушкінська, вулиця Гвардійська, вулиця 295-ї стрілкової дивізії тощо.
  • У Миколаєві станом на 2023 рік на перейменування очікують десятки топонімів. Пропозиції щодо нових назв може надати будь-яка людина, навіть в анонімному вигляді.

Читайте також

Депутати Миколаївської міськради пропонують перейменувати Ленінський районний суд на Інгульський

Вночі 27 квітня по Миколаєву вдарили "Іскандерами-К", а не "Калібрами" — речник командування Повітряних сил ЗСУ

Миколаївський студент надсилав росіянам інформацію про розташування підрозділів української армії — районний суд

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок