У Миколаївській області зареєстровано майже 15 тисяч заяв на отримання субсидій

У Миколаївській області зареєстровано майже 15 тисяч заяв на отримання субсидій

У Миколаївській області зареєстровано майже 15 тисяч заяв на отримання субсидій
Начальниця сервісного центру перевіряє документи. Миколаїв, квітень 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області станом на 28 квітня 2023 року зареєстровано майже 15 тисяч заяв на отримання субсидій. Їх призначатимуть на неопалювальний період — з 1 травня по 30 вересня.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця начальниці головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Ольга Ярошевич.

"Органами Пенсійного фонду в Миколаївській області прийнято майже 15 тисяч заяв на призначення або перерахунок субсидії. 12 тисяч цих заяв вже опрацьовані. Є ще у нас відмови. Це приблизно 18 відсотків", — сказала Ольга Ярошевич.

За словами Ярошевич, більшість субсидій будуть перепризначені в автоматичному режимі.

"Але є такі категорії, яким обов'язково треба звернутися в будь-який зручний спосіб до органів Пенсійного фонду. Це особи, в складі домогосподарства яких є ВПО. Це ті особи, які орендують житло. Також домогосподарства, де зареєстрованих осіб є більше ніж тих осіб, які мешкають. Ті субсидіанти, яким не було призначено субсидію в опалювальний період", — сказала Ольга Ярошевич.

Субсидії призначатимуть і людям, в яких відсутні доходи в ІІІ та ІV кварталах, які в цей період не менше ніж місяць перебували в полоні, що підтверджується відповідними документами.

У Миколаївській області зареєстровано майже 15 тисяч заяв на отримання субсидій
Жінка спілкується з фахівцем, аби отримати субсидію. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Аби отримати субсидію, потрібно подати заяву та декларацію про доходи, говорить начальниця сервісного центру Ірина Куюмжи.

"Людина, якщо переїхала у зв'язку з воєнним станом, і є внутрішньо переміщеною особою, вона за місцем свого проживання може оформити субсидію, додавши документи, що вона є внутрішньо переміщеною особою. Якщо вона надає договори, що винаймає житло, вона має право на субсидію, якщо господар не оформляв субсидію", — пояснила Ірина Куюмжи.

Завдяки принципу екстериторіальності подати заяву можна в будь-який сервісний центр України, говорить Ірина Куюмжи. Також звернутися можна через додаток "Дія", пошту або електронний портал.

"На цей час проходить централізація по всій Україні. Тому потрапляють справи з різних регіонів. Будь-яку область можемо перевіряти. Якщо доходи перевищують розмір плати, то в житловій субсидії буде відмовлено", — сказала головна спеціалістка відділу контролю з питань призначення житлових субсидій та пільг Тетяна Норенко.

Що відомо

З 1 жовтня 2022 року органи Пенсійного фонду виплачують субсидії, а з 1 грудня і призначають. Після передачі функцій на обліку перебувають майже 55 тисяч отримувачів субсидій.

Читайте також

Військовослужбовці на Миколаївщині можуть отримати безкоштовну правову допомогу

Соціальний захист. Які пільги та пенсії на Миколаївщині передбачені для ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Задля адаптації до життя в місті. У Миколаєві розробили довідник для переселенців

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок