Російська армія намагається зробити запуск ракет непримітним для ППО України — Гуменюк

Російська армія намагається зробити запуск ракет непримітним для ППО України — Гуменюк

Російська армія намагається зробити запуск ракет непримітним для ППО України — Гуменюк
Пошкоджена будівля, в яку влучила російська ракета. Миколаїв, 27 квітня 2023 року. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Російські війська в ніч проти 27 квітня обстріляли Миколаїв, за попередньою інформацією, ракетами "Калібр". Росія намагається зробити ракети максимально непримітними для протиповітряної оборони України: багаторазово змінює траєкторію руху ракет, враховуючи особливості ландшафту.

Про це в ефірі телеканалу Еспресо розповіла керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони "Південь" Наталія Гуменюк.

"Щоб обійти ППО, вони вираховують логіку спрацювання системи протиповітряної оборони, намагаються зробити засоби ураження максимально непримітними для засобів ППО. Тобто хочуть унеможливити їх виявлення. Саме тому довготривалий час чергували підводні ракетоносії, що можуть робити пуск, і виявлення цих пусків для нашої системи ППО ускладнений", — сказала Наталія Гуменюк.

"Не буду коментувати щодо траєкторії ракет, але це був незвичний удар, тому що ми не реагували, ми не бачили. Це було, як сніг на голову", — сказав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

За словами Гуменюк, російські військові використали маневрування ракетами.

"Тобто використали багаторазову зміну траєкторії з використанням особливостей ландшафту і висоти пусків наскільки це можливо. Тобто вони намагаються підлаштуватися під те, щоб наші системи ППО не були здатними виявити сам факт пуску, факт наближення ракет. Саме тому відбулась така атака в Миколаєві", — пояснила Наталія Гуменюк.

Читайте також

Нічний обстріл Миколаєва. Історії очевидців

Двоє дітей отримали поранення під час нічного обстрілу Миколаєва

Внаслідок влучання боєприпасів у Миколаєві виникли дві пожежі

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок