Жительки села Шевченкове з грудня 2022 року щоденно ліплять вареники та передають військовим на передову. Вдень виробляють від 15 до 18 кілограмів та через волонтерів відправляють бійцям Херсонщини, Миколаївщини та Бахмута.
Про це волонтерки розповіли кореспондентам Суспільного.
"Заради наших дітей, аби їм хоч трошки тепла передати домашнього, щоб вони повернулися додому живими і здоровими, і вже вдома їли ці вареники, і голубці, а не десь в окопах".
На початку повномасштабного вторгнення волонтерки Інна, Людмила та Наталія через російські обстріли виїхали з рідного села. Повернулися жінки у грудні 2022 року і прийняли рішення об'єднати зусилля, аби допомагати українським військовим на передовій.
"Ми, коли почалася війна, всі повиїжджали із села зі сльозами. Покидали все і поїхали. Коли стало тихіше, ми повернулися, десь у грудні. І вирішили, ну чим допомогти тим дітям, які там воюють, ми вирішили ліпити вареники", — розповіла Людмила.
Вареники ліплять майже щодня, збираються о 9:00 та замішують тісто.
"Намагаємось скоріше це все зробити, аби і вдома встигнути щось зробити, але оскільки погода зараз дозволяє, бо дощі йдуть, то ми їх ліпимо через день, буває і кожен день", — говорить Інна.
Начинки до вареників жінки роблять самостійно. Переважно додають тушковану капусту, картоплю, творог та вишню.
"Хочеться, аби хлопцям було смачно, щоб вони згадали про домашню їжу".
Ідея з варениками виникла завдяки допомозі, яку жителі Шевченкового отримували з початку повномасштабного вторгнення. У село привозили вареники волонтери. На той момент Шевченкове перебувало під обстрілами і населення залишилося без газопостачання.
"Почали ліпити дівчатка. Дуже нам дякують, бо ми і в Херсон передаємо, і нашим військовослужбовцям, і Одеса знає наші вареники. Волонтерами передаємо, передаємо як вийде, навіть військовими. Годуємо і газівників, людей, які приїздять до нас із різних областей", — розповіла Наталія.
З продуктами для вареників допомагають волонтери.
"Бували такі дні, що ми могли наліпити за день до 15-18 кілограмів. Дякуючи нашим волонтерам, які допомагали нам і картоплею, і олією, і цибулю давали, борошно давали", — сказала Людмила.
Читайте також
На Миколаївщині російські обстріли пошкодили понад 17 тисяч цивільних будівель
Перший концерт із запрошеним гостем від початку повномасштабного вторгнення. У Миколаєві виступив Laud
На Миколаївщині та Херсонщині знищили чотири російських дрони-камікадзе — ПК "Південь"
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.