Протягом першого кварталу 2023 року до Фонду соцзахисту звернулися 18 військовослужбовців, які мають інвалідність та потребують допоміжних засобів реабілітації. Підприємство, що виготовить протез, людина може обрати самостійно.
Про це в ефірі Українського радіо розповіла директорка Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Чекарь.
"Фінансування відбувається по факту, спочатку особа з інвалідністю звертається до управління соцзахисту. Відділення Фонду видає направлення, підприємство оформлює замовлення, де вказується необхідна сума, потім формується заявка на фінансування", — пояснила Ірина Чекарь.
За 1 квартал 2023 року, розповіла Ірина Чекарь, до Миколаївського відділення надійшли кошти у сумі 22 мільйони 649 тисяч. Заяви подали 1064 особи, видано 2435 технічних засобів реабілітації.
Загалом у 2023 році в державному бюджеті на допоміжні засоби реабілітації передбачено 2 мільярди 725 тисяч гривень, що майже на 60 відсотків більше ніж у 2022 році, сказала Ірина Чекарь.
"Протягом перших трьох місяців 2023 року до нас звернулося 18 учасників бойових дій для отримання 52 допоміжних засобів реабілітації. Коштів достатньо, сподіваємося, що зможемо допомогти усім, хто цього потребує. У квітні ми вже отримали фінансування у розмірі сім мільйонів гривень, а другий квартал лише розпочався", — каже Ірина Чекарь.
Перелік підприємств, які виготовляють технічні засоби реабілітації, є на сайті Міністерства соціальної політики та на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Це 108 підприємств, які займаються зазначеним напрямком. Станом на квітень 2023 року вони всі працюють в межах України.
"На території Миколаївської області продовжує працювати Миколаївське державне протезно-ортопедичне підприємство за адресою Шури Кобера, 17 та підприємство "Альфа Біонік" за адресою проспект Центральній, 122. Вони займаються виробництвом протезно-ортопедичних виробів та кріслами колісними", — розповіла Ірина Чекарь.
Людина з інвалідністю сама приймає рішення про вибір підприємства. Протягом 45 робочих днів воно має виконати замовлення.
"Попри війну, терміни виконання замовлень дотримуються. Вид технічного засобу реабілітації прописується в індивідуальній програмі реабілітації. Протезист на підприємстві підбирає необхідні комплектуючі для протезів відповідно до запиту", — говорить Ірина Чекарь.
Читайте також
У гаражах та з пробитими дахами: як живуть люди на Миколаївщині, чиї будинки пошкодили російські обстріли
На Миколаївщині збили російський безпілотник
Російські війська обстріляли акваторію на Миколаївщині
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.