Європейський інвестиційний банк схвалив додатковий кредит для покращення водопостачання та водовідведення в Миколаєві

Європейський інвестиційний банк схвалив додатковий кредит для покращення водопостачання та водовідведення в Миколаєві

Європейський інвестиційний банк схвалив додатковий кредит для покращення водопостачання та водовідведення в Миколаєві
Ремонт пошкодженого водогону, 16 листопада 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Для покращення водопостачання та водовідведення в Миколаєві 13 квітня Європейський інвестиційний банк схвалив місту додатковий кредит у розмірі 20 млн євро. Фінансування надається у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ) і допоможе Миколаєву завершити процес реконструкції та покращення систем водопостачання міста.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Поточні роботи включають реконструкцію водоочисних споруд у Миколаєві, реконструкцію та підвищення ефективності першої черги водопровідної насосної станції "Миколаївводоканалу" та будівництво сховища для довгострокового зберігання осаду на Миколаївських очисних спорудах.

"Ми вдячні європейським партнерам, таким як ЄІБ та ЄС, за непохитну підтримку та допомогу у покращенні нашого міста та підвищенні якості основних послуг. Злагоджена робота команди технічної допомоги та "Миколаївводоканалу" є ключовою для безперебійного розвитку проєкту", — сказав міський голова Олександр Сєнкевич.

Основна мета проєкту — відновити міську інфраструктуру водопостачання та забезпечити миколаївців надійним чистим водопостачанням, а також відновити каналізаційні споруди. Старі водяні насоси на насосній станції водопостачання першої черги замінять на більш енергоефективні.

"У межах ПРМІУ та у координації з нашими українськими партнерами, ми прагнемо забезпечити безперебійне та надійне постачання чистої води для Миколаєва та модернізувати очисні споруди міста з максимальною енергоефективністю. Ми раді позитивно впливати на міста та громади по всій Україні, і ми продовжуватимемо наші зусилля в цьому напрямку", — розповів голова представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Станом на 14 квітня тендерний процес відновлюється та ведуться переговори щодо контракту, щоб забезпечити швидкий початок впровадження проєкту, який дозволить подолати нагальні проблеми нестачі води, спричинені військовими діями.

Що відомо

  • Проєкт у Миколаєві є частиною чинної кредитної угоди ЄІБ — "Програми розвитку муніципальної інфраструктури України" (ПРМІУ). Це багатогалузева інвестиційна програма з обсягом кредитного фінансування на суму 400 млн євро, що реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством фінансів України.
  • У межах програми 17 міст і комунальних підприємств по всій країні модернізують системи централізованого теплопостачання, муніципального освітлення, водопостачання, каналізації та управління твердими відходами, а також підвищать енергоефективність громадських будівель.
  • Мережі водопостачання міста складають близько 1200 км, близько 800 км каналізаційна мережа. Водогони різних діаметрів — від 100 мм до 1400 мм. У Миколаєві потребують заміни понад 240 кілометрів труб водопровідної мережі.
  • Під час сесії Миколаївської міської ради 9 березня 2023 року була прийнята "Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання співвласникам багатоквартирних будинків міста Миколаєва на 2023-2024 роки".

Читайте також

Загинув на Херсонщині. Військового з Миколаївщини посмертно нагородили орденом "За мужність"

"Збережемо спадщину". У миколаївському театрі експонуються роботи майстрів народної творчості

У Миколаєві запустять додаткові тролейбуси для жителів Північного

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок